Prokop se nejprve trápil, pak ale zabral a skončil hned za Loebem

18. listopadu 2013 20:48 - Praha

Šestým místem při Britské rallye završil během víkendu Martin Prokop letošní účinkování v mistrovství světa. Šlo o třetí nejlepší představení českého pilota v sezóně. Lepšího výsledku dosáhl jen v Německu, kde byl čtvrtý, a na Sardínii, když cíl protnul jako pátý nejlepší. V absolutním pořadí skončil rodák z Jihlavy na devátém místě stejně jako v minulé sezóně, ale bral o sedmnáct bodů více.

 

www.martinprokop.com

„První dva dny jsme se ve Walesu celkem trápili. Třeba jako v hokeji. Jeden den spadne do branky každá střela z nesmyslného úhlu, jindy netrefíte prázdnou bránu a dostáváte góly v přesilovce. Tak jsem si připadal ve čtvrtek i v pátek, když jsem neuměl nalézt potřebné tempo a jistotu. Brzdné body, průjezdy zatáčkami, nic nevycházelo ideálně. Prostě trápení," přiznával Prokop, když se ohlížel za průběhem soutěže.

„Naštěstí jsme po analýze onboardů dokázali nalézt recept, jak se vrátit zpět do hry a myslím, že jsme předvedli pár slušných dílčích výsledků a hlavně stáhli časovou ztrátu na kilometr," těšil českého jezdce alespoň dílčí úspěch.

Postupně se vydrápal až na šestou příčku, kterou v posledním dnu udržel i před Sordem v továrním Citroënu. Osm bodů do konečného účtování bylo tečkou za sezónou.

„Jsme pátí v hodnocení týmů a devátí mezi jezdci jen pět bodů za Sebem Loebem. To nezní špatně," napsal Prokop na facebooku se smajlíkem. Zatímco český jezdec vynechal z třinácti podniků jen závod v Austrálii, Loeb nastoupil jen ke čtyřem soutěžím a pouze třikrát dojel do cíle.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.