Loprais je na Rallye Dakar stále sedmý, Kolomého postihly potíže

Tucumán

V páté etapě Rallye Dakar dojel Aleš Loprais s tatrou na devátém místě a v průběžném pořadí je dál sedmý. Na trati z Chilecita do Tucumánu byly nejrychlejší kamazy Rusů Dmitrije Sotnikova a Andreje Karginova. Za nimi se umístil Nizozemec Gerard de Rooy a udržel celkové první místo, na kterém má náskok 32 minut na Karginova. Loprais ztrácí už hodinu a 39 minut.

Aleš Loprais na trati letošního ročníku Rallye Dakar.

Martin Kolomý, který ve středu v maratónské etapě vybojoval navzdory dehydrataci čtvrté místo, byl ve čtvrtek ještě na pátém kontrolním bodu průběžně devátý. Po technických problémech s kompresorem, který se po 211 kilometrech porouchal, pilot Tatry musel čekat na asistenční vůz.

Soutěž v Argentině opět provázelo vedro, podle agentury AFP bylo až 47 stupňů Celsia. Kvůli extrémním teplotám organizátoři zkrátili původní měřený úsek dlouhý 527 km pro čtyřkolky a motocyklisty, mezi kterými vyhrál Španěl Marc Coma a posunul se na první místo. David Pabiška obsadil 28. místo a celkově si polepšil na 22. pozici.

Také v soutěži automobilů se změnil lídr. Dosud vedoucí Španěl Carlos Sainz nabral i kvůli problémům se zapalováním více než hodinovou ztrátu a klesl na šestou příčku. V čele ho vystřídal krajan Nani Roma, který po etapovém vítězství vede o více než 26 minut před Násirem Attíjou z Kataru.

Rallye Dakar - 5. etapa (Chilecito - Tucumán, rychlostní zkouška 527 km) - neoficiální výsledky: