OBRAZEM: Kaktusy, písečné duny, prašné cesty. Taková byla letošní Rallye Dakar

20. ledna 2014 19:04 - Valparaíso

Dvoutýdenní zápolení motocyklistů, automobilistů, závodníků ve čtyřkolkách a kamiónech je za námi. Ohlédněme se ve fotografiích za slavným závodem, který v roce 2014 vedl v Argentině, Chile a Bolívii.

 

Petr Lusk/Miroslav Forman/BUGGYRA 2014

Romantické západy slunce, vysoké písečné duny, vyprahlé skály, prašné cesty a tradiční kaktusy. To bylo prostředí, v němž zápasili závodníci ve všech čtyřech kategoriích.

Závod v kategorii automobilů vyhrál Španěl Nani Roma s vozem Mini. Stal se z něj tak třetí závodník, který v Rallye Dakar zvítězil jak mezi motocykly, tak mezi automobily. Mezi motocykly byl v roce 2014 nejlepší další Španěl Marc Coma, který triumfoval ve slavném závodě už počtvrté.

Čtyřkolky opanoval Chilan Ignacio Casale, jenž skončil v loňském roce druhý. A v Česku nejsledovanější kategorii kamiónů vyhrál premiérově Rus Andrej Karginov. Aleš Loprais slavný závod dokončil na 6. příčce.

oc, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: