Rubriky:

Rallye

Kresta je v Turecku průběžně sedmý, vede Loeb

4. června 2005 18:22 - PRAHA

Český pilot Roman Kresta hájící barvy Fordu figuroval po první etapě Turecké rallye na devátém místě. Po sobotní druhé etapě si však polepšil na místo sedmé. Vedení s jistotou uhájil Francouz Sebastien Loeb. Fin Janne Tuohino se škodovkou je na dvanáctém místě.

V sobotních šesti rychlostních zkouškách (RZ) třikrát triumfoval Loeb, třikrát průběžně druhý Nor Peter Solberg na subaru a jednou Ital Gian-Luigi Galli na mitsubishi, který je osmý za Romanem Krestou.

Po sedmi měsících usedl za volant Citroenu Xsara WRC usedl i španělský pilo Carlos Sainz. Všech šest sobotních RZ dokončil v první desítce, z toho třikrát na pátem místě. Tyto výsledky stačily k udržení průběžné čtvrté pozice.

Krestovi, který byl po pátečním programu devátý, pomohly k posunu problémy soupeřů. Hned v úvodu etapy si hodně pohoršil Ital Gianluigi Galli s mitsubishi, kterému se rozpojila hadice u turba a kvůli poklesu výkonu motoru se propadl z druhého místa dozadu. V předposlední rychlostní zkoušce se Kresta posunul o další místo, když kvůli problémům s plynovým pedálem odstoupil ze sedmé pozice Nor Henning Solberg. Předtím ještě dostal s fordem "hodiny" a nabral tříminutovou ztrátu. "Snažil jsem se udržet Krestu za sebou, ale pořád mám nějaké problémy," posteskl si.

Světového šampiona a lídra průběžného pořadí mistrovství světa Loeba nejspíš na cestě za obhajobou prvenství v Turecku mohou vykolejit jen případné potíže s autem. Za ním svádějí vyrovnaný souboj o druhé místo Nor Petter Solberg se subaru, jenž zaostává za Loebem o více než minutu, a další exmistr světa Fin Marcus Grönholm. Pilot Peugeotu ztrácí před nedělními dvěma erzetami na Solberga necelých osm sekund.

ČTK, Sport.cz

Zrušit