Rubriky:

Rallye

Hirvonenova shořelá fiesta přijde Ford na 13,5 miliónu korun

9. června 2014 19:22 - Cagliari

Požár, který kompletně zničil vůz Ford Fiesta finského pilota Mikka Hirvonena během Italské rallye, přišel jeho tým M-Sport na více než 400 000 liber (13,5 miliónu korun). Škodu bezprostředně po soutěži na Sardinii vyčíslil šéf týmu Malcolm Wilson.

 

Profimedia.cz

Hirvonenova fiesta vzplála mezi třetí a čtvrtou páteční erzetou a během minuty z ní zbyl ohořelý vrak. Plameny se rozšířily do okolního lesa a start další rychlostní zkoušky musel být odložen o 80 minut.

"Ekonomické důsledky to bude mít obrovské. Bavíme se tady o částce 400 000 liber. Rallyové vozy nepojišťujeme, takže je to velký zásah," řekl pro oficiální web mistrovství světa Wilson.

Hirvonen i Lehtinen vyvázli bez zranění

"I když dojde k velké nehodě, tak téměř všechny mechanické součásti jsou obvykle v pohodě. Ale s tím, co se stalo tady, nemůžeme znovu využít v podstatě nic. Všechno je zničené, je to velká ztráta," dodal.

Čtyřnásobný vicemistr světa Hirvonen i jeho spolujezdec Jarmo Lehtinen vyvázli z incidentu bez zranění. Záhadou pro tým zůstává, proč k požáru došlo.

"Mikko si myslí, že to začalo od pravého zadního kola. Převezeme auto do Británie, ale stejně myslím, že bude těžké z toho něco poznat. Leda že se například zlomila hřídel a prorazila palivovou nádrž. Pak by to bylo i ze zničeného auta zřejmé," řekl šéf týmu Wilson.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye