Pech vyhrál rallyesprint na Zlínsku

PODKOPNÁ LHOTA (Zlínsko)

Úřadující český šampion ve sprintrallye Václav Pech s vozem Ford Focus WRC vyhrál čtvrtý díl mistrovství republiky v jednodenních automobilových soutěžích, kterým byl v sobotu 13. ročník Impromat rallyesprintu Kopná.

Václav Pech s vozem Ford Focus WRC

Pilot Euro Oil týmu se tak zároveň dostal do čela průběžného pořadí letošního seriálu, neboť jeho hlavní sok v boji o titul Štěpán Vojtěch na Zlínsku do cíle nedojel.

Liberecký závodník, kterému před startem rallye patřilo v národním mistrovství první místo, odstoupil ze soutěže před startem čtvrté rychlostní zkoušky. Vojtěch v třetím měřeném úseku poškodil levou poloosu svého peugeotu a uvolnil tak Pechovi cestu k triumfu.

Další soupeři pak už favoritovu cestu za vítězstvím neohrozili. Druhý Pavel Valoušek mladší za Pechem nakonec zaostal o 26 sekund, velkou část náskoku svého rivala ale snížil až v závěru, kdy už Pech nezadržitelně mířil k prvnímu místu. Třetí pozici obsadil Karel Trněný, jenž porazil Emila Trinera o necelé tři vteřiny.

Český šampionát v jednodenních soutěžích bude pokračovat 16. července 12. ročníkem rallye Úslava Blovice.

Neoficiální výsledky:
1. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) 38:08,6 min., 2. Valoušek ml., Scalvini (Ford Focus WRC) -26,2, 3. Trněný, Kafka (Škoda Octavia WRC) -1:45,1, 4. Triner, Hůlka (Škoda Octavia WRC) -1:47,9, 5. Kopecký, Schovánek (Škoda Fabia Kit Car) -2:51,6, 6. Barvík, Konečný (Mitsubishi Lancer EVO VI) -3:13,9.