Rubriky:

Rallye

Po potížích Latvaly s brzdami zdramatizoval Ogier Finskou rallye

2. srpna 2014 19:56 - Jyväskylä

Domácí pilot Jari-Matti Latvala vede i po třetí etapě Finskou rallye, ale jeho týmový kolega z Volkswagenu Sébastian Ogier na něj před závěrečným dnem ztrácí pouhé 3,4 sekundy. Francouzský obhájce prvenství se vrátil do hry o vítězství v závěru dne, kdy využil soupeřovy potíže s brzdami.

 

Roni Rekomaa, ČTK/AP

Ogier se už po druhém dnešním testu posunul zpět na druhé místo před Brita Krise Meekea, ale Latvala byl ve startovním poli dál nejrychlejším jezdcem. Fin vyhrál v úvodu dne pět ze šesti zkoušek a jeho náskok na Ogiera narostl až na 31 sekund.

Jenže pak v celkově 20. testu trefil Latvala díru a ve zbytku dne pokračoval jen se třemi funkčními brzdami. Ogier všechny čtyři zbývající testy ovládl a zadělal na dramatické finále.

Meeke v citroënu ztrácí už půlminutu, a tak si to nejspíš oba týmoví kolegové rozdají o druhé vítězství ve Finsku. Ogier vyhrál vloni, Latvala jako zatím poslední domácí jezdec triumfoval v roce 2010, tehdy ještě v barvách Fordu.

V neděli osmý díl šampionátu vyvrcholí závěrečnými třemi rychlostními zkouškami. Po páteční havárii už v soutěži nepokračuje Čech Martin Prokop.

Finská rallye, 8. podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 3. etapě:
1. Latvala, Anttila (Fin./VW Polo-R) 2:40:33,6
2. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) -3,4
3. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) -32,4
4. Mikkelsen, Flöene (Nor./VW Polo-R) -1:20,8
5. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS) -2:14,4
6. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -3:36,6
...Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) odstoupili po havárii v 2. etapě.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye