Latvala vyhrál podruhé v kariéře domácí Finskou rallye

Jari-Matti Latvala vybojoval před domácími fanoušky podruhé v kariéře vítězství ve Finské rallye. Pilot Volkswagenu vyhrál souboj s týmovým kolegou Sébastienem Ogierem, těsný náskok před úřadujícím mistrem světa uhájil i v dnešní závěrečné etapě. Latvala před Francouzem zvítězil o 3,6 sekundy a triumfoval potřetí v sezóně.

Finský pilot Jari-Matti Latvala zvítězil ve Finské rallye.

V průběžném pořadí šampionátu dál drží vedení obhájce titulu Ogier. Na kontě má 187 bodů, Latvala za ním zaostává o 44 bodů. Za oběma suverény, kteří si rozdělili vítězství ve všech dosavadních osmi závodech sezóny, je s velký odstupem třetí Nor Andreas Mikkelsen.

Oba jezdci Volkswagenu dominovali stejně jako v celé sezóně i ve Finsku. Z 26 rychlostních zkoušek vyhrál 13 Latvala a o jednu méně Ogier. „Druhé místo je o tomto víkendu dobré, s Jarim-Mattim to byl úžasný souboj. Dostal bych ho jedině v případě, že by udělal nějakou chybu," připustil Ogier.

Latvala vedl po sobotním programu o 3,4 sekundy a v dnešních závěrečných třech erzetách svůj minimální náskok uhájil. Na třetím místě dojel Brit Kris Meeke, jenž s citroënem zaostal za devětadvacetiletým Finem o 50,6 sekundy. Po páteční havárii soutěž nedokončil Čech Martin Prokop.