Rubriky:

Rallye

Tarabus vyhrál Rallye Pačejov o tři desetiny sekundy

9. srpna 2014 17:20 - Pačejov

Jaromír Tarabus s fabií S2000 vyhrál o pouhé tři desetiny sekundy dramatickou Rallye Pačejov. O triumfu v třetím dílu domácího šampionátu ve sprintrallye rozhodl v poslední rychlostní zkoušce, po níž se dostal před Němce Matthiase Kahleho startujícího ve fabii specifikace WRC. Třetí skončil se ztrátou 4,8 sekundy na vítěze Roman Odložilík s fiestou.

 

Marek Pléha

Ani jeden z medailistů nejel o body do českého šampionátu, všichni byli na startu v rámci přípravy na zlínskou Barum Rallye, která se koná na konci srpna. Stejně jako čtvrtý Jaroslav Orsák, který za prvním místem zaostal o 14,3 sekundy.

Ve vyrovnané soutěži se v osmi rychlostních zkouškách podělilo o dílčí triumfy pět jezdců. Tarabus si připsal tři nejrychlejší časy, Kahle dva a po jednom Odložilík, Orsák a také dosud druhý muž pořadí sprintrallye Karel Trněný, který ale soutěž nedokončil.

Z účastníků MČR tak skončil nejlépe na pátém místě Jaromír Tomaštík, hned za ním se umístil lídr šampionátu Jan Sýkora.

Závod byl v původním kalendáři šestým dílem MČR, pořadatelé Rallye Kostelec a Lužické hory ale nesehnali povolení od obcí, minulá Rallye Krkonoše padla za oběť žním. Seriál bude pokračovat 6. září ve Vyškově.

Rallye Agropa Pačejov, závod MČR ve sprintrallye:
1. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia S2000) 41:59,5
2. Kahle, Dörr (Něm./Škoda Fabia WRC) -0,3
3. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -4,8
4. Orsák, Šmeidler (Škoda Fabia S2000) -14,3
5. Tomaštík, Baran (ČR, SR/Subaru Impreza WRC) -31,0
6. Sýkora, Škardová (Škoda Fabia S2000) -37,3
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye