Tarabus vyhrál Rallye Pačejov o tři desetiny sekundy

Pačejov

Jaromír Tarabus s fabií S2000 vyhrál o pouhé tři desetiny sekundy dramatickou Rallye Pačejov. O triumfu v třetím dílu domácího šampionátu ve sprintrallye rozhodl v poslední rychlostní zkoušce, po níž se dostal před Němce Matthiase Kahleho startujícího ve fabii specifikace WRC. Třetí skončil se ztrátou 4,8 sekundy na vítěze Roman Odložilík s fiestou.

Jaromír Tarabus s fabií S2000.

Ani jeden z medailistů nejel o body do českého šampionátu, všichni byli na startu v rámci přípravy na zlínskou Barum Rallye, která se koná na konci srpna. Stejně jako čtvrtý Jaroslav Orsák, který za prvním místem zaostal o 14,3 sekundy.

Ve vyrovnané soutěži se v osmi rychlostních zkouškách podělilo o dílčí triumfy pět jezdců. Tarabus si připsal tři nejrychlejší časy, Kahle dva a po jednom Odložilík, Orsák a také dosud druhý muž pořadí sprintrallye Karel Trněný, který ale soutěž nedokončil.

Z účastníků MČR tak skončil nejlépe na pátém místě Jaromír Tomaštík, hned za ním se umístil lídr šampionátu Jan Sýkora.

Závod byl v původním kalendáři šestým dílem MČR, pořadatelé Rallye Kostelec a Lužické hory ale nesehnali povolení od obcí, minulá Rallye Krkonoše padla za oběť žním. Seriál bude pokračovat 6. září ve Vyškově.