Pech potvrdil zisk mistrovského titulu výhrou na Barum rallye

Václav Pech vyhrál podruhé v kariéře Barum rallye a symbolicky stvrdil zisk sedmého titulu českého mistra. Plzeňský rodák s vozem Mini John Cooper Works S2000 získal definitivu dalšího triumfu v domácím šampionátu už v sobotu, když z rallye odstoupil jeho jediný teoretický soupeř v průběžném pořadí seriálu Miroslav Jakeš.

Václav Pech a Petr Uhel s autem Mini John Cooper Works S2000 při rychlostní zkoušce na Barum rallye ve Slušovicích.

Zlínská soutěž byla tradičně součástí kontinentálního šampionátu a sešla se na ní velká konkurence, ovládli ji však čeští jezdci. Z předních pozic už v sobotu po technických problémech či havárii odstoupili Nizozemec Kevin Abbring, Esappeka Lapi z Finska a Ir Craig Breen.

Technické problémy zastavily i snahu Romana Kresty, jenž se mohl stát prvním jezdcem, který Barum rallye vyhraje počtvrté.

Po Krestově sobotním odstoupení mířil Pech neohroženě za vítězstvím, o druhé místo ale bojovali až konce Němec Sepp Wiegand startující s podporou továrního týmu Škoda Motorsport a Tomáš Kostka. Díky lepšímu času v poslední rychlostní zkoušce skončil druhý Wiegand, který porazil Kostku o dvě desetiny sekundy.

Mistrovství České republiky uzavře na začátku října Rallye Příbram.

Barum rallye Zlín, závod mistrovství Evropy a mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:
1. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) 2:16:28,7