Rubriky:

Rallye

Pech potvrdil zisk mistrovského titulu výhrou na Barum rallye

31. srpna 2014 14:44 - Zlín

Václav Pech vyhrál podruhé v kariéře Barum rallye a symbolicky stvrdil zisk sedmého titulu českého mistra. Plzeňský rodák s vozem Mini John Cooper Works S2000 získal definitivu dalšího triumfu v domácím šampionátu už v sobotu, když z rallye odstoupil jeho jediný teoretický soupeř v průběžném pořadí seriálu Miroslav Jakeš.

 

Dalibor Glück, ČTK

Zlínská soutěž byla tradičně součástí kontinentálního šampionátu a sešla se na ní velká konkurence, ovládli ji však čeští jezdci. Z předních pozic už v sobotu po technických problémech či havárii odstoupili Nizozemec Kevin Abbring, Esappeka Lapi z Finska a Ir Craig Breen.

Technické problémy zastavily i snahu Romana Kresty, jenž se mohl stát prvním jezdcem, který Barum rallye vyhraje počtvrté.

Po Krestově sobotním odstoupení mířil Pech neohroženě za vítězstvím, o druhé místo ale bojovali až konce Němec Sepp Wiegand startující s podporou továrního týmu Škoda Motorsport a Tomáš Kostka. Díky lepšímu času v poslední rychlostní zkoušce skončil druhý Wiegand, který porazil Kostku o dvě desetiny sekundy.

Mistrovství České republiky uzavře na začátku října Rallye Příbram.

Barum rallye Zlín, závod mistrovství Evropy a mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:
1. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) 2:16:28,7
2. Wiegand, Christian (Něm./Škoda Fabia S2000) -51,5
3. T. Kostka, Houšť (Ford Fiesta R5) -51,7
4. Orsák, Šmeidler (Škoda Fabia S2000) -1:12,8
5. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia S2000) -1:13,6
6. Kajetanowicz, Baran (Pol./Ford Fiesta R5) -1:14,4.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye