Loprais klesl v Rallye Dakar na čtvrtou příčku. Kategorii kamiónů vede nadále Mardějev

Copiapó (Chile)

Aleš Loprais s kamiónem MAN obsadil ve čtvrté etapě Rallye Dakar čtvrtou pozici a na stejné místo klesl i v neoficiálních průběžných výsledcích. Český pilot ztrácí na Rusa Ajrata Mardějeva, který udržel první příčku, více než dvanáct minut. Více než devítisetkilometrový přejezd z Argentiny do Chile zvládly ve středu nejlépe kamazy. Na měřeném úseku zvítězil Andrej Karginov o pouhé tři sekundy před Eduardem Nikolajevem.

Aleš Loprais s vozem MAN klesl v Rallye Dakar na čtvrtou příčku.

David Pabiška dojel mezi motocyklisty na 31. místě a upevnil si pozici nejlepšího Čecha. Na Ondřeje Klymčiwa získal další čtyři a půl minuty a celkově je třiatřicátý. V cíli jsou zatím čtyři z pěti českých jezdců, Zdeněk Gottvald musel asi 40 km před cílem zastavit kvůli potížím se spojkou.

Vedoucí Španěl Joan Barreda si připsal druhé etapové prvenství stejně jako Násir Attíja v kategorii automobilů. Katarský jezdec, vítěz z roku 2011, zvýšil v čele průběžného pořadí náskok na osm a čtvrt minuty, Barreda už před obhájcem titulu Marcem Comou vede bezmála o třináct minut.