Pech vyhrál Rallye Vyškov a přiblížil se k zisku titulu

Úřadující český mistr v jednodenních automobilových soutěžích Václav Pech vyhrál sobotní Böttcher rallye Vyškov a přiblížil se k obhajobě titulu. Pech, který navázal při moravské soutěži na své prvenství z minulého roku, porazil hlavního konkurenta v boji o post domácího šampióna ve sprintrallye Štěpána Vojtěcha o 28 vteřin.

Václav Pech s vozem Ford Focus WRC

Pech jedoucí s vozem Ford Focus WRC měl závod ve své moci od úvodní rychlostní zkoušky. Dosahoval jeden nejrychlejší čas za druhým a stále se vzdaloval hlavnímu soupeři. Šance Vojtěcha navíc klesly po dvacetivteřinové penalizaci za překročení povoleného časového limitu v servisu. Až v posledním měřeném úseku dokázal Vojtěch zastavit vítěznou Pechovu sérii.

"Z mého pohledu to byla rallye bez sebemenšího problému. První průjezdy rychlostních vložek byly sice zejména v lesích složitější, ale vyrovnali jsme se s tím," řekl Pech. Na výkonu Vojtěcha se podle jeho slov podepsala nedávná účast na Německé rallye. "Měli jsme málo času na přípravu auta a zaplatili za to daň. V prvních čtyřech erzetách nám netáhl motor, jak je potřeba," řekl Vojtěch.

Dvě rallye před koncem mistrovství má Pech v průběžném pořadí náskok třiceti bodů. Vzhledem k tomu, že dva nejhorší výsledky se škrtají, stačí Pechovi jedno ze zbývajících klání vyhrát a bude moci slavit obhajobu titulu. O celkovém prvenství totiž s největší pravděpodobností rozhodne počet vítězství. Momentálně má Pech na kontě čtyři a Vojtěch tři.

"Nyní máme lepší vyhlídky na zisk titulu, ale ještě není nic rozhodnuto," uvedl Pech. Jeho soupeř ale nehodlá nic vzdát. "Dva zbývající závody musíme prostě vyhrát," řekl Vojtěch.

Neoficiální výsledky:
1. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) 40:25,7, 2. Š. Vojtěch, Ernst (Peugeot 206 WRC) -28,4, 3. Komárek, Roupec (Mitsubishi Lancer EVO VI) -2:14,9, 4. Volf, P. Novák (Škoda Octavia WRC) -2:18,5, 5. Peták, Joska (Renault Clio S1600) -2:58,9, 6. R. Odložilík, P. Odložilík (Renault Clio S1600) -3:01,3.