Rubriky:

Rallye

Do Britské rallye vstoupil nejlépe Loeb, McRae třináctý

16. září 2005 19:02 - CARDIFF

Suverén letošní sezóny Sebastien Loeb zvládl nejlépe vstup do Britské rallye. Tovární jezdec Citroënu, který již o víkendu může obhájit titul světového šampiona, je po první etapě v čele průběžného pořadí s bezpečným náskokem 20 sekund před Petterem Solbergem. Český pilot Fordu Roman Kresta se drží na dvanáctém místě, těsně za ním je Colin McRae s vozem Škoda.

Loebův hlavní konkurent v boji o titul Marcus Grönholm sice vyhrál polovinu z dnešních testů na velšských silnicích, ale na druhém měřeném úseku měl problémy s brzdami a za jednatřicetiletým Francouzem zaostal o více než minutu. Noc stráví s mankem 81 sekund na čtvrtém místě, kam se propracoval až z konce druhé desítky.

"Na konci první erzety byl brzdový pedál delší a delší a stále měkl. Když jsme odstartovali do druhé, prošlápl jsem ho až na podlahu. Jsem zklamaný, protože pro tento vůz je rallye jako dělaná a mohli jsme pomýšlet na vítězství. Teď už je všechno ztracené," citoval Grönholma server motorhome.cz. McRae jede defenzivně

Český pilot Roman Kresta s fordem se pohybuje na začátku druhé desítky a aktuálně je dvanáctý. Z dvojice továrních jezdců týmu Škoda Motorsport se více dařilo Britu Colinu McRaeovi.

Bývalý mistr světa při soutěžní premiéře za volantem fabie WRC zajel ve třetí erzetě dokonce šestý čas a na okamžik se posunul do desítky. "Jde to lépe, než jsem čekal. Jedu hodně defenzivně, což je špatné pro diváky, kteří si moc neužívají. Chci ale vidět cíl každé erzety," řekl MCrae po svém nejlepším výsledku.

V následném testu se ale propadl zpět do druhé desítky a při startu do páté zkoušky mu dokonce v nejméně vhodném okamžiku zhasl motor. Celkově je hned za Krestou, Němec Armin Schwarz je už s pětiminutovou ztrátou jednadvacátý.

Výsledky po 1. etapě:
1. Loeb (Fr./Citroën) 1:18:02,0 min.
2. P. Solberg (Nor./Subaru) +19,9
3. Rovanperä (Fin./Mitsubishi) +41,5
4. Grönholm (Fin./Peugeot) +1:21,1
5. Duval (Belg./Citroën) +1:22,4
6. Atkinson (Austr./Subaru) +1:31,3
...
12. Kresta (ČR/Ford) +2:04,7
13. McRae (Brit./Škoda) +2:12,6
21. Schwarz (Něm./Škoda) +5:13,4

ČTK, Sport.cz

Zrušit