Rubriky:

Rallye

Ogier vyhrál i Mexickou rallye, Prokop byl šestý

8. března 2015 20:12 - León

Mistr světa Sébastien Ogier z Francie vyhrál po Monte Carlu a Švédsku i třetí soutěž sezony, Mexickou rallye. Tovární pilot Volkswagenu zvítězil s náskokem jedné minuty a 18 sekund před Madsem Östbergem z Norska, který řídil citroën. Český jezdec Martin Prokop s fiestou obsadil šesté místo a vylepšil si letošní maximum, celkově je osmý.

 

Andrea Micková, Sport.cz

První tři závody v sezoně dokázal naposledy vyhrát Ogierův předchůdce Sébastien Loeb v roce 2009. "Myslím, že můžeme být pyšní," radoval se po 21 rychlostních zkouškách Ogier, který v Mexiku triumfoval potřetí za sebou. "O moc lépe to nešlo a bylo to jedno z nejlepších vítězství v kariéře," zářil spokojeností nad svým výkonem.

Třetí místo z Monte Carla a Švédska zopakoval Nor Andreas Mikkelsen v dalším volkswagenu. Naproti tomu dvojka prvního týmu německé automobilky Jari-Matti Latvala z Finska zůstal podruhé za sebou bez bodů. V sobotu nedokončil druhou etapu kvůli ulomenému kolu.

Prokop byl dosud nejlépe osmý ve Švédsku a na tratích s centrem v Leónu jen o místo zaostal za loňským výsledkem. Pátá příčka tam tehdy byla jeho nejlepším umístěním v celé sezoně.

"Za šesté místo jsem šťastný. Měli jsme spoustu problémů, i s autem, a musím poděkovat týmu, protože to byla velmi náročná rallye. Na konci jsme také přečkali jednu horkou chvilku," řekl Prokop, který v předposlední rychlostní zkoušce skončil mimo trať.

Mexická rallye, třetí díl mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí:
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R WRC) 4:19:13,4
2. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3 WRC) -1:18,8
3. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R WRC) -1:25,1
4. Evans, Barrit (Brit./Ford Fiesta RS WRC) -3:40,2
5. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20 WRC) -5:01,8
6. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS WRC) -6:36,1.
Průběžné pořadí MS (po 3 z 13 soutěží):
1. Ogier 81 b.
2. Mikkelsen 47
3. Neuville (Belg./Hyundai i20 WRC) 35
4. Östberg 32
5. Evans 26
6. Latvala (Fin./Volkswagen Polo R WRC) 19
...
8. Prokop 14.
Pořadí týmů:
1. Volkswagen 97
2. Hyundai 71
3. M-Sport 44
...
6. Jipocar Czech National 18.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye