Valašskou rallye vyhrál Slovák Koči,nejlepším Čechem je Odložilík

Valašské Meziříčí

Slovenský jezdec Martin Koči s vozem Ford Fiesta R5 ovládl Valašskou rallye, úvodní závod Rallye sprint série a Poháru 2+, které od letošního roku nahradily české mistrovství ve sprintrallye. Druhé místo obsadil se ztrátou pěti sekund Polák Grzegorz Grzyb, třetí byl jeho krajan Lukasz Habaj.

V okolí Valašského Meziříčí se dnes odjely jen čtyři z plánovaných šesti rychlostních zkoušek, zbývající dva testy byly zrušeny. I proto byly odstupy v čele minimální.

Dvaadvacetiletý Koči, který loni skončil třetí v konečném hodnocení kategorie JWRC v mistrovství světa, si držel první místo od úvodní měřené etapy a splnil tak roli jednoho z hlavních favoritů.

Nejlepším z českých pilotů byl pátý Roman Odložilík, který za Kočim zaostal o 15 sekund. Do elitní desítky se dostali ještě osmý Martin Vlček a desátý Pavel Ševčík.

Druhým závodem pětidílného seriálu bude Rallye Vyškov, která se uskuteční 25. července.