Rubriky:

Rallye

Suverénní Loeb vede Korsickou rallye, Kresta je šestý

22. října 2005 13:02 - AJACCIO

Francouzský pilot Sébastien Loeb zatím na Korsice dokazuje, že mistrovský titul pro letošní rok je ve správných rukou. Jezdec týmu Citroën vyhrál v domácí rallye všech osm rychlostních zkoušek a po druhé etapě vede o půldruhé minuty. Roman Kresta si oproti pátku polepšil na šestou příčku. Loeb má v čele náskok 90 vteřin před Finem Tonim Gardemeisterem na fordu.

Gardemeister dopoledne využil technických problémů dvojky Citroënu Francoise Duvala. Belgičan měl potíže s brzdami a z druhého místa se během prvních dvou erzet propadl na pátou příčku. Odpoledne si však alespoň o jednu pozici opět polepšil.

U Citroënu nicméně mohou být relativně v klidu ohledně Poháru konstruktérů, k jehož obhajobě je přiblížil páteční výpadek Marcuse Grönholma. Exmistr světa již po potížích s převodovkou svého peugeotu do druhé etapy nenastoupil, což pro stáj loučící se s MS znamená v podstatě konec veškerých nadějí v soutěži značek.

Schwarz už nepokračuje

Kresta se posunul na šestou příčku díky výpadku svého španělského konkurenta Daniela Soly se soukromým fordem, jenž v šesté vložce vylétl z trati a odstoupil. Nepokračuje už ani jednička stáje Škoda Armin Schwarz - zkušený Němec skončil po dnešní první erzetě kvůli technické závadě.

Druhá fabie pro hodnocení značek Alexe Benguého se drží na bodovaném sedmém místě. Francouzský pilot se sice v pátek přiblížil Krestovi na dvě sekundy, tovární jezdec Fordu však jeho nápor dnes odrazil a vybudoval si třičtvrtěminutový náskok. Jan Kopecký s další škodovkou poskočil na dvanáctou pozici.

Korsická rallye, čtrnáctý podnik mistrovství světa v automobilových soutěží, vyvrcholí v neděli závěrečnou etapou se čtyřmi rychlostními zkouškami.

Korsická rallye - výsledky po druhé etapě:
1. Loeb (Fr./Citroën) 2:38:10,7 hod
2. Gardemeister (Fin./Ford) +1:30,5
3. P. Solberg (Nor./Subaru) +1:55,1
4. Duval (Belg./Citroën) +2:19,7
5. Sarrazin (Fr./Subaru) +2:27,7
6. Kresta (ČR/Ford) +3:56,1
7. Bengué (Fr./Škoda) +4:41,9
...
12. Kopecký (ČR/Škoda) +8:44,4

ČTK, Sport.cz

Zrušit