Rubriky:

Rallye

Prokop kvůli unikajícímu oleji odstoupil z Italské rallye

13. června 2015 14:08 - Cagliari

Martin Prokop Italskou rallye kvůli technickým problémům nedokončí. Český jezdec, který ve čtvrtek na Sardinii vyhrál zahajovací rychlostní zkoušku a po úvodní etapě byl osmý, odstoupil kvůli unikajícímu oleji v průběhu druhé etapy a v určeném limitu se jeho týmu nepodařilo auto opravit.

 

Andrea Micková, Sport.cz

Prokopovy potíže s Fordem Fiesta začaly ve 13. rychlostní zkoušce. "Měli jsme dvojitý defekt a nyní máme problém s tlakem oleje," napsal na facebooku. Do následné erzety pak ještě odstartoval, ale na trati musel zastavit. Vůz se poté snažil v tříhodinové lhůtě opravit. "Je konec! Rally Sardinie pro nás končí, Fiona nelze opravit," uznal později porážku.

Po 17. měřeném úseku vystřídal překvapivého lídra Novozélanďana Haydena Paddona s vozem Hyundai v čele závodu francouzský obhájce titulu Sébastien Ogier s volkswagenem, jenž usiluje o třetí italské vítězství za sebou. Tovární jezdec Škody Jan Kopecký je dvanáctý.

Šestý závod mistrovství světa má na programu ještě šest rychlostních zkoušek: dvě dnes odpoledne a stejný počet v neděli.

Italská rallye, šestý podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě (19 RZ):
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 3:54:43,9
2. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -2:13,6
3. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -3:25,6
4. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -3:57,0
5. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS) -5:15,5
6. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) -8:08,6
...
9. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -15:30,8
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye