Rubriky:

Rallye

McRae bude znovu bojovat za Škodu, pojede v Austrálii

27. října 2005 19:01 - MLADÁ BOLESLAV

Po úspěšném návratu na tratě mistrovství světa s týmem Škoda Motorsport během nedávné Britské rallye se Colin McRae i jeho navigátor Nicky Grist znovu posadí za volant tovární Fabie WRC 05. Postaví se s ní na start závěrečného podniku letošní sezóny, Australské rallye. Ta proběhne od 10. do 13. listopadu.

 

pro Právo Zdeněk Sluka

Na Britské rallye dojel sedmatřicetiletý McRae na sedmém místě, což je druhý nejlepší výsledek Škody v tomto roce. "Austrálie je podnik, na který se vždy rád vracím i přesto, že jeho povrch a charakter tratí z něj dělá jednu z nejnáročnějších soutěží šampionátu. Zajel jsem tu několik dobrých výsledků," prohlásil McRae v tiskové zprávě týmu.

Bývalý šampion věří, že i v Austrálii je schopen zajet dobrý výsledek. "V Británii bylo vidět, čeho je Fabia WRC 05 schopna. Myslím, že bychom mohli dosáhnout dalšího dobrého výsledku. Nahrávat nám bude i naše startovní pozice," dodal skotský jezdec.

Angažování McRae si pochvaloval vedoucí týmu Škoda Martin Mühlmeier. "Jsem potěšen tím, že Colin souhlasil s dalším startem za náš tým. Jeho zkušenost s touto náročnou soutěží bude velmi důležitá. Víme, že předvede stoprocentní nasazení a pokusí se pro nás na závěr sezóny dosáhnout co nejlepšího výsledku," řekl německý šéf.

McRae startoval v Austrálii v letech 1993 až 2003 jedenáctkrát. Osmkrát přitom dojel do cíle a vždy se umístil mezi šesti nejlepšími. V roce 1994 australskou soutěž vyhrál a svůj úspěch si zopakoval ještě o tři roky později.

Sport.cz

Zrušit