Rubriky:

Rallye

Kopeckého nezastavil ani defekt. Vyhrál i Rallye Hustopeče a vládne domácímu mistrovství

20. června 2015 15:33 - Hustopeče

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál i třetí díl domácího šampionátu v automobilových soutěžích. V Rallye Hustopeče ho nezastavil ani defekt v páteční etapě, po kterém nabral čtyřicetisekundovou ztrátu. Druhý soutěžní den za volantem nové Škody Fabia R5 zcela ovládl, vyhrál všech šest rychlostních zkoušek a navázal na triumfy z Klatov a Českého Krumlova.

 

Václav Pancer, ČTK

V první etapě tři ze čtyř testů vyhrál obhájce prvenství a úřadující šampion Václav Pech v mini cooperu a po třech zkouškách měl na Kopeckého 49 sekund k dobru. Od poslední páteční vložky ale vládl výsledkům lídr šampionátu, ze sedmého místa se postupně probil zpět a v celkově sedmé erzetě už definitivně převzal vedení.

"První den neprobíhal podle našich představ. Ale v sobotu jsme se s volbou pneumatik perfektně trefili. Mohli jsme tak ukázat, jak rychlá je nová fabia v těžkých podmínkách," uvedl Kopecký v tiskové zprávě týmu Škoda Motorsport. V Hustopečích se spolujezdcem Pavlem Dreslerem vyhráli už počtvrté, předtím se jim to podařilo v letech 2011 až 2013.

Pech, který právě v sedmé zkoušce nabral hlavní ztrátu ve výši 26 sekund, zopakoval druhé místo z Českého Krumlova. Celkem za Kopeckým zaostal o 45,1 sekundy, třetí skončil stejně jako v Klatovech Roman Odložilík. Čtvrtý Pavel Valoušek poprvé v sezóně MČR chyběl na stupních vítězů.

Agrotec rallye Hustopeče, třetí díl mistrovství ČR v automobilových soutěžích - konečné pořadí:
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:26:03,8
2. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -45,1
3. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -1:04,0
4. Valoušek, Havelková -1:19,9
5. Jelínek, Machů (všichni Škoda Fabia S2000) -3:00,8
6. Cvrček, Šálek (Škoda Octavia WRC) -5:02,1
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye