Rubriky:

Rallye

Vsetínskou sprintrallye vyhrál Vojtěch

5. listopadu 2005 19:31 - VSETÍN

Vítězem posledního klání mistrovství České republiky v jednodenních automobilových soutěžích, OMV Würth Valašské sprintrallye 2005, se stal Štěpán Vojtěch. Nic to však nezměnilo na tom, že z celkového prvenství v šampionátu se radoval Václav Pech, který si titul zajistil již v předstihu.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Česká jednička na Vsetínsku skončila krátce po ranním startu a stejně jako v předešlém závodě "velkého" mistrovství v Třebíči tak příliš dlouho své fanoušky na trati nebavila. Zatímco minule Pech odstoupil po technických problémech svého fordu hned v první rychlostní zkoušce, tentokrát nedojel do cíle kvůli žaludečním potížím.

Vojtěchovi se tak otevřela cesta k vítězství již dopoledne po druhé rychlostní zkoušce, ve které Pech dosáhl nejhoršího času a bezprostředně po jejím projetí skončil. Liberecký pilot, který skončil letos v "malém" i "velkém" mistrovství druhý, si tak mohl soutěž v klidu užívat a bez problémů si dojel pro výhru.

Boj o druhé místo pro sebe nakonec rozhodl Jan Kopecký, který se na českých tratích představil pouze necelý týden poté, co na Katalánské rallye obsadil v barvách továrního týmu Škoda Motorsport životní osmé místo. Tentokrát však nestartoval se speciálem Fabia WRC, ale "dvoukolkou" Fabia Kit Car. Třetí skončil Zdeněk Vlček s produkčním mitsubishi.

Neoficiální výsledky:
1. Š. Vojtěch, Ernst (Peugeot 206 WRC) 39:38,1 min.
2. Kopecký, Schovánek (Škoda Fabia KC) + 2:38,0
3. Z. Vlček, J. Pech (Mitsubishi Lancer EVO VI) + 2:46,3
4. Štěpánek, Omelka (Subaru Impreza STi) + 2:52,5
5. Červenka, J. Volf (Mitsubishi Lancer EVO VIII) + 3:05,1
6. Chvojka, Chvojková (Mitsubishi Lancer EVO VIII) + 3:12,4

ČTK

Zrušit