Rubriky:

Rallye

Pech: Loučení s WRC snad neobrečím

8. listopadu 2005 17:06 - PRAHA

Čtyři sezóny usedal Václav Pech junior při automobilových soutěžích za volant Fordu Focus WRC. Od příštího roku si ale příznivci rychlých kol budou muset zvyknout na změnu: trojnásobný český mistr v rallye rezignoval na neustálé obstrukce pilotů elitní kategorie a bude jezdit ve třídě N s vozem Mitsubishi Lancer.

 

eWRC.cz/Vít Bezděkovský

Mezinárodní automobilová federace už před dvěma roky stanovila pravidlo, podle kterého nesmějí vozy specifikace WRC startovat v soutěžích evropského šampionátu. Pořadatelé soutěží, které do kontinentálního mistrovství spadají, řešili situaci všelijak. Jezdci s vozy WRC sice na startu byli, ale nefigurovali v oficiální výsledkové listině, i když zajížděli nejrychlejší časy. Divák měl z výsledků guláš.

Pechovi proto došla letos trpělivost a rozhodl se od příští sezóny vplout do 'oficiálního' proudu. A když loučení, tak se vší parádou. To se mu podařilo letos do puntíku naplnit a dojel si pro celkové vítězství jak v mezinárodním mistrovství ČR v rallye, tak v jednodenních soutěžích. Plzeňský rodák se tak stal prvním jezdcem v historii českého šampionátu, který získal oba tituly.

Šli byste se podívat na rallye, kde nejedou vozy WRC?
Hlasujte v anketě pod článkem.

"S letošní sezónou můžeme být spokojeni. O vítězství jsme se přetahovali hlavně se Štěpánem Vojtěchem, dlouho nebylo jasné, jak to dopadne. Nakonec jsme titul ve dvoudenních soutěžích pojistili i přes dramatickou koncovku v Příbrami. A o pár dnů později jsme přidali pojistku i ve sprintrallye," ohlédl se Pech za závěrem letošní sezóny při úterním setkání s novináři před Setkáním mistrů v Sosnové.

Rád by vrátil Kopeckému porážku v Sosnové

Při divácké show na severu Čech, která 20. listopadu počtvrté zpestří konec motoristické sezóny, zatím sahal po vítězství marně. Loni ve finále podlehl těsně Janu Kopeckému, jemuž v letošním roce odebral titul mistra v rallye. A rád by mu oplatil také porážku. "Budeme se snažit konečně Honzu porazit, ale těžko něco plánovat. Stačí jedna chyba a vše je ztraceno. Navíc v Sosnové nejede jen on, konkurence je silná," upozornil Pech.

Setkání mistrů a posléze prosincový Pražský rallyesprint uzavřou Pechovu éru za volantem Focusu WRC a trojnásobný český mistr od příští sezóny usedne ve třídě produkčních vozů do Mitsubishi Lancer.

"Jaké je to loučení? Že pojedu příští rok s 'myšákem' jsem věděl už delší dobu, připravoval jsem se na to a vlastně se na to těším. Je ale jasné, že Focus představoval to nejnádhernější svezení a je možné že už si ve 'wéercéčku' nezazávodím. Ale snad to neobrečím," prohlásil s úsměvem. Na očích mu ale bylo vidět, že ty uplynulé čtyři sezóny z hlavy jen tak nevyžene...

Pavel Novotný, Sport.cz

Zrušit