Rubriky:

Rallye

Na čtvrtý pokus chce Pech se synkem v náručí na nejvyšší stupeň pódia

28. srpna 2015 14:56 - Praha

Sedmkrát byl v minulosti Václav Pech na stupních vítězů při Barum rallye, nejprestižnější domácí automobilové soutěži. Do 45. ročníku soutěže startujícího v pátek ve Zlíně vstoupí pilot stroje Mini John Cooper S2000 jako obhájce prvenství.

 

www.vaclavpech.cz

„Bilance si moc cením, protože Barumka je naprosto výjimečnou soutěží. Konkurencí, která se sejde na startu, i náročností tratí. Není snadné rallye dokončit," říká osmatřicetiletý rodák z Příbrami.

Od vystoupení na Bohemia rallye neseděl v závodním autě. „Žádné závody nebyla a na rozjetí mi stačil pondělní test. Jsem řádně nažhavený. Rychlostní zkoušky na Zlínsku jsou nádherné. Jde o nejkrásnější soutěž s fantastickou atmosférou. Těším se na bitvy o vteřiny i konkurenci, která k nejlepšímu domácímu závodu patří," vykládá Pech.

Pramalou radost měl z kvalifikační rychlostní zkoušky, která určuje pořadí na startu závodu. „Začátky máme takové vlažnější, protože v autě nesedíme pořád. Potřebuji vždy pár ostrých kilometrů, abych se s autem sžil. A ve Zlíně musím jet pecky hned od začátku, abych neztratil šanci na dobré umístění. Ale jde o pravidlo, které je stejné pro všechny," krčí rameny Pech.

Palce mu v servisu bude stejně jako při loňském triumfu držet bezmála čtyřletý syn Karel. „Stává se z něj pěkný rozumbrada. Strašně mě koučuje a radí, jak závodit. Nemám moc ubírat plyn, pořádně šlapat na pedály," směje se Pech.

Při třech letošních umístěních na pódiu slavil vždy se synkem v náručí. „Byli jsme třikrát druzí. Na čtvrtý pokus bych ho rád vzal na nejvyšší stupínek. Trvalo mi jedenáct let, než jsem vyhrál Barum rallye v minulém roce podruhé. Bylo by krásné slavit podruhé v řadě, ale chci hlavně vidět cíl," přemítá Pech.

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye