Rubriky:

Rallye

Ogier je potřetí v řadě mistrem světa

13. září 2015 07:31 - Coffs Harbour

Sébastien Ogier vyhrál Australskou rallye a už tři závody před koncem je jistým mistrem světa. Celkového triumfu v automobilových soutěžích se dočkal potřetí v řadě. Jednatřicetiletý francouzský pilot s Volkswagenem Polo-R už nemůže být svým týmovým kolegou Jari-Matti Latvalou ve zbytku třináctidílného seriálu předstižen.

 

Thomas Frey, ČTK/AP

Australská rallye byla opět soubojem dvou nejlepších jezdců Volkswagenu. Latvala sice vyhrál první etapu, ale v sobotní noční zkoušce se vyhoupl do čela Ogier a už tam zůstal. V cíli v Coffs Harbour měl náskok 12,3 sekundy, třetí dojel Brit Kris Meeke s vozem Citroën s více než půlminutovou ztrátou.

"Zatím je to úžasná sezona, má nejlepší v kariéře," uvedl Ogier po sedmém letošním vítězství a celkově jednatřicátém. Titul potvrdil v Austrálii, kde se mu dlouhodobě daří, neboť tam zvítězil třetí rok po sobě. "Přitom je to nejtěžší rallye, když musíte jet jako první a 'čistit trať'. Teoreticky je tu za takových podmínek nemožné vyhrát, ale já byl odhodlaný. Je to dokonalý způsob, jak si zajistit titul," řekl rodák z Gapu.

Třetí triumf zařadil Ogiera na čtvrté místo v historickém pořadí. V něm vede jeho krajan Sébastien Loeb s devíti tituly, Finové Juha Kankkunen a Tommi Mäkinen zvítězili čtyřikrát.

Před závěrečnými třemi soutěžemi má Ogier před Latvalou nedostižný náskok 101 bodů. Fin mohl odložit korunovaci svého týmového kolegy, pokud by skončil v Austrálii před ním. "V pátek a sobotu mi možná chyběla trochu jiskra, abych bojoval o vítězství. Seb odvedl skvělou práci, byl lepší než já," uvedl Latvala, jenž směřuje k tomu, že potřetí v kariéře a druhý rok bude vicemistrem světa.

V Austrálii nestartoval jinak pravidelný účastník MS Martin Prokop, jenž se do seriálu vrátí první říjnový víkend na asfaltu na Korsice ve Francouzské rallye.

Australská rallye, 10. díl MS - konečné pořadí:
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R WRC) 2:59:16,4
2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R WRC) -12,3, 3
2. Meeke, Nagle (Brit./Citroën DS3 WRC) -32,6
4. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R WRC) -38,5
5. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20 WRC) -55,1
6. Tänak/Mölder (Est./Ford Fiesta RS) -1:38,0
Stav MS (po 10 z 13 závodů):
1. Ogier 235
2. Latvala 134
3. Mikkelsen 111
4. Östberg (Nor./Citroën) 90
5. Neuville (Belg./Hyundai) 86
6. Meeke 71
Pořadí týmů:
1. Volkswagen 343
2. Hyundai 177
3. Citroën 164
4. M-Sport (Ford) 148
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye