Rallye

Mistr světa Ogier opět zakončil sezónu výhrou v Britské rallye

15. listopadu 2015 14:00 - Deeside
(Aktualizováno: 15. listopadu 2015 14:45)

Francouzský pilot Volkswagenu Sébastien Ogier vyhrál stejně jako v minulých dvou letech Britskou rallye a třetím rokem po sobě tak korunoval triumfem ve Walesu zisk titulu. Martin Prokop obsadil na rozbahněných tratích po nedokončené druhé etapě 21. místo.

Profimedia.cz

Jednatřicetiletý Ogier si dojel pro osmé vítězství v sezóně a 32. v kariéře s pohodlným náskokem 26 sekund před Britem Krisem Meekem s citroënem. Třetí skončil s odstupem 36,2 sekundy Ogierův norský kolega z týmu Andreas Mikkelsen.

"OK, vítězství je nejlepší způsob, jak zakončit sezónu, ale dnes není důvod něco slavit," řekl Ogier s narážkou na páteční teroristické útoky v Paříži, jež si vyžádaly 129 životů.

Vicemistrem světa se stal Fin Jari-Matti Latvala před Mikkelsenem, jezdci suverénního Volkswagenu tedy obsadili stejně jako loni v hodnocení seriálu první tři místa. Piloti německého týmu vyhráli dvanáct z třinácti rallye v sezóně. V hodnocení týmů skončil na druhé pozici Citroën před Hyundaiem.

Prokop se dnes do rallye vrátil poté, co po srážce s Novozélanďanem Haydenem Paddonem v sobotu odstoupil. Jeho mechanikům se přes noc podařilo poničenou fiestu spravit a jediný pravidelný český účastník MS se se sezónou rozloučil jednadvacátým místem.