Rubriky:

Rallye

Citroën si dá v MS pauzu. Loeb bude pokračovat s peugeotem

19. listopadu 2015 14:10 - Paříž

Devítinásobný světový šampión v rallye Sébastien Loeb z Francie končí po patnácti letech spolupráci s automobilkou Citroën. Jednačtyřicetiletý závodník však bude pokračovat v barvách francouzského koncernu PSA, neboť se stal členem týmu Peugeot Sport. Za něj nastoupí již do lednové Rallye Dakar.

 

Zdeněk Sluka, Právo

"Končí tím pro mě jedna kapitola. Jsem ale rád, že jsem se mohl podílet na úspěchu Citroënu v rallyeovém mistrovství světa i seriálu cestovních vozů," uvedl Loeb, který s vozy Citroën vyhrál 78 závodů MS v automobilových soutěžích.

"Vedle úspěchů jsme toho společně i hodně zažili," podotkl jezdec, který rallyeové MS opustil po svém devátém titulu v roce 2012 a přestoupil na okruhy. I poté absolvoval několik rallye, naposledy se letos představil na Rallye Monte Carlo.

Svůj odchod od Citroënu oznámil v den, kdy automobilka potvrdila, že v příštím roce bude v MS chybět. "Bude mi chybět hlad týmu po úspěchu. Neodcházím ale daleko, zůstávám v koncernu PSA Peugeot Citroën a mám před sebou novou výzvu," podotkl Loeb.

Citroën si dá pauzu

Citroën, který dominoval v letech 2014 až 2012 světové rallye, příští rok nebude v šampionátu WRC startovat. Tým se během roční pauzy hodlá soustředit na vývoj nového vozu a na rok 2017 chystá návrat.

Dříve suverénní Citroën po odchodu Sébastiena Loeba a příchodu Volkswagenu do MS marně vzpomíná na dřívější úspěchy. V letošním šampionátu uhájil těsně druhé místo před Hyundaiem a skončil s velkým odstupem za vítězným Volkswagenem.

"S osmi světovými tituly a rekordními 94 výhrami jsme zažili bezkonkurenční úspěch ve WRC," připomněla šéfka Citroënu Linda Jacksonová. "Vrátíme se v roce 2017, kdy přijde na scénu nová velmi atraktivní generace aut, a začneme psát další kapitolu v naší historii," dodala.

Zatím není jasné, co bude po odchodu továrního týmu z MS s jeho dosavadními jezdci Britem Krisem Meekeem a Norem Madsem Östbergem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye