Rubriky:

Rallye

Melichárek jako první cizinec ovládl Pražský rallyesprint

28. listopadu 2015 16:10 - Praha

Úřadující slovenský šampión Jaroslav Melichárek se stal prvním zahraničním vítězem Pražského rallyesprintu. Pilot vozu Ford Fiesta RS WRC ovládl 21. ročník populární soutěže s náskokem 13 sekund před Jaroslavem Dohnalem, třetí skončil s odstupem dalších osmi vteřin Tomáš Kostka.

"Zatímco během sezóny jsme měli často menší technické problémy nebo defekty, tak tady šlo vše bez jediného sebemenšího problému," pochvaloval si v cíli Melichárek v rozhovoru se spolupracovníkem ČTK. "Víme, že je to pro české soutěžáky prestižní závod, a tak jsme si řekli, že ho zkusíme vyhrát. Museli jsme ale jet naplno až do posledního kilometru, protože na nás soupeři tlačili," doplnil Melichárek, který byl před rokem druhý.

Dohnal a Kostka si v cíli trochu stěžovali na startovní pořadí, které určili pořadatelé. Oba totiž na měřených testech brzdili pomalejší soupeři. "Na nejdelší erzetě nás jedno auto blokovalo asi jeden a půl kilometru. Možná nás to stálo vítězství," řekl Dohnal.

Ještě hůře na tom byl Kostka. V první rychlostní zkoušce na Strahově se pokusil jednoho ze soupeřů předjet, při manévru ale objel i jeden z retardérů a dostal penalizaci 30 sekund. Bez té by vyhrál.

Pech v poli poražených

V poli poražených tentokrát skončil hlavní favorit Václav Pech, který rallye v metropoli vyhrál již desetkrát. Hned v první erzetě měl technické problémy, ztratil přes půl minuty a přišel o šanci na dobrý výsledek.

"Rozpadly se nám obě přední poloosy, takže se naše auto chovalo jako dvoukolka," uvedl Pech, který absolvoval poslední závod s vozem Mini. V příští sezoně bude jezdit s porsche. "Chudák miník asi věděl, že jde na porážku, a tak trochu stávkoval. Nový kupec si ho odveze v neděli," řekl Pech, jenž se po úvodní ztrátě snažil alespoň bavit diváky a skončil šestnáctý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye