Rubriky:

Rallye

Po sobotní nehodě na Rallye Dakar jsou dva lidé v kritickém stavu

3. ledna 2016 11:34 - Buenos Aires
(Aktualizováno: 3. ledna 2016 13:08)

Sobotní nehoda v prologu Rallye Dakar v Argentině má vážnější následky. Dva diváci leží v nemocnici a jsou v kritickém stavu. Zranění utrpělo celkem deset lidí poté, co do nich najela čínská pilotka Kuo Mej-ling, která nezvládla svoje auto značky Mini.

 

Jorge Saenz, ČTK/AP

V kritickém stavu jsou v nemocnici čtyřiatřicetiletý muž a jeho desetiletý syn, zranění dalších lidí jsou podle organizátorů lehká. Po havárii byl zbytek prologu zrušen, kamióny vůbec neodstartovaly a jako jediné dnes pojedou podle startovních čísel.

"Je nám moc líto, co se stalo, ale věříme, že je to první a zároveň poslední nepříjemná událost, která Dakar postihla," uvedl pilot kamionu Tomáš Vrátný v tiskové zprávě.

"Mrzí nás, že došlo hned v úvodu k nehodě. Nikdo z nás nic podobného neočekával. Respektujeme rozhodnutí pořadatelů, zdraví a bezpečnost by měly být na prvním místě," přidal se další český účastník Martin Macík. "Plánovali jsme, že během prologu se budeme snažit o postup do první dvacítky, protože úvodních dvacet kamionů startuje s delšími časovými intervaly, které znamenají výhodu. Ale nedá se nic dělat, pokusíme se o to v další části závodu," dodal.

Dnešní první etapu, která vede z Rosaria do města Villa Carlos Paz, provázejí potíže způsobené počasím. Vinou bouřky a silného deště byl start rychlostní zkoušky dlouhé 258 km pro automobily a kamiony a 227 km pro motocykly odložen o dvě hodiny. Motocyklisté a jezdci na čtyřkolkách se navíc vyhnou místům, která déšť zaplavil.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye