Rubriky:

Rallye

Kaštan udělal za dunou kotrmelec

7. ledna 2006 12:07 - ATÁR

V peklo se proměnila páteční 7. etapa letošního Dakaru, víc než polovina startujících měla problémy, došlo k desítkám pádů i havárií, mnoho statujících zapadlo do písku. Vzduchem létal i český motocyklista Ivo Kaštan...

 

Vierka Kaštanová

"Seběhlo se to hrozně rychle. Sjel jsem dunu a v místě, kde jsem to vůbec nečekal, mi zapadlo do písku přední kolo. A už jsem letěl přes řídítka," líčil svůj páteční pád na osmdesátém kilometru rychlostního testu.

Levá ruka mu zůstala mezi řídítky a chráničem a ohnula se... "Hrozná bolest. Ale zvedl jsem se a jel dál. Víc než o ruku jsem se bál o štítek na přilbě. Ten mi totiž slouží jako orientační bod. Když jedu, dívám se asi padesát metrů před sebe a štítek je takovým vodítkem. Bez něj se jede špatně, ale naštěstí kotrmelec přežil," oddechl si český jezdec.

Hned po příjezdu do bivaku v Atáru zamířil do lékařského stanu na rentgen. "Ruka je oteklá a nějak divně ohnutá, ale rentgen ukázal, že zlomená není. To jsem si podruhé oddechl. Mohu jet dál. Vydržím, dokud mě z motorky nesundají. Naštěstí moje KTM funguje bez problémů," dodal odhodlaně.

Není si však jistý, jestli se sobotní etapa vůbec pojede. "Pátek byl hrozný. V dunách zůstala spousta motocyklů, aut i kamiónů. Už je tma a dobré dvě třetiny startujících tu ještě nejsou. Startovalo se v opačném pořadí a předjel jsem snad stovku závodníků. Víme, že svůj kamaz vyhrabává Čagin, ale z počítače se nám ztratil Loprais, snad to bude dobré," přál si Ivo Kaštan.

Vierka Kaštanová (Atár), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye