Rubriky:

Rallye

Duval testoval fabii před Monte Carlem a byl příjemně překvapen

11. ledna 2006 12:48 - BRUSEL

Belgický automobilový jezdec Francois Duval si v úterý poprvé vyzkoušel vůz Škoda Fabia WRC, s kterým bude příští týden startovat na Rallye Monte Carlo. Po testu prohlásil, že ho mladoboleslavský speciál příjemně překvapil.

 

Citroën

"Fabia je lepší, než jsem myslel. Je to vyvážený vůz, který se podobá tomu, s kterým jsem v minulosti startoval. Určitě mě nezklamal," řekl Duval na svých oficiálních stránkách.

Vítěz posledního dílu loňského mistrovství světa, Australské rallye, by s fabií připravovanou belgickým týmem First Motorsport měl startovat v dalších rallye nadcházející sezóny.

Pětadvacetiletý Duval, jenž v loňské sezoně hájil barvy továrního týmu Citroën, musí podle nových pravidel Mezinárodní automobilové federace startovat s pasivními diferenciály.

Závodníci, kteří v uplynulých pěti letech skončili do šestého místa v konečném hodnocení MS, totiž nesmějí jezdit s aktivními diferenciály jako doposud. "Myslím, že jsme během testování došli k rozumnému kompromisu," citovala Duvala internetová stránka ewrc.cz.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye