Rubriky:

Rallye

Zkrácenou Švédskou rallye vyhrál mistr světa Ogier

14. února 2016 12:56 - Karlstad

Francouz Sébastien Ogier z týmu Volkswagen vyhrál potřetí v kariéře letos zkrácenou Švédskou rallye a zvítězil i v druhé soutěži mistrovství světa v této sezóně. Úřadující šampión měl po dvanácti z původních 21 rychlostních zkoušek půlminutový náskok před překvapením soutěže Haydenem Paddonem z Nového Zélandu.

 

Micke Fransson, ČTK/AP

Švédská rallye bývá tradičně jedinou plně sněhovou soutěží v kalendáři MS, nicméně letos se museli organizátoři potýkat s mimořádně teplým počasím. Kvůli chybějícímu sněhu a ledu hrozilo soutěži zrušení, rallye se však uskutečnila, byť v okleštěné podobě.

"Organizátoři odvedli úžasnou práci a nakonec to byl skvělý víkend," uvedl trojnásobný mistr světa Ogier, jenž přitom před začátkem rallye vyzýval k jejímu zrušení. "Dvě vítězství ze dvou rallye je skvělý vstup do sezóny," dodal dvaatřicetiletý Francouz, jenž v lednu ovládl úvodní soutěž v Monte Carlu.

Ogier ve Švédsku zajel nejrychlejší čas v šesti testech včetně dnešní power stage, jež byla jedinou z původně čtyř rychlostních zkoušek ve třetí etapě. Za Paddonem z týmu Huyndai, který se dostal na stupně vítězů podruhé v kariéře, skončil třetí nejlepší severský závodník Mads Östberg. Norský jezdec s fordem ztratil na Ogiera 55,6 sekundy.

Ve Švédsku stejně jako v Monte Carlu chyběl český jezdec Martin Prokop, který se po lednové účasti na Rallye Dakar do seriálu MS zapojí v březnu v Mexiku.

Švédská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:
1. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) 1:59:47,4
2. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -29,8
3. Östberg, Flöene (Nor./Ford Fiesta RS) -55,6
4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./VW Polo-R) -1:10,8
5. Tänak, Mölder (Est./Ford Fiesta RS) -1:50,7
6. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -2:24,0
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye