Rubriky:

Rallye

Mexickou rallye vede Latvala, Ogier ztrácí půl minuty

5. března 2016 09:41 - León

Sébastien Ogier z Francie klesl po páteční etapě Mexické rallye na druhé místo za Fina Jariho-Mattiho Latvalu. Spolujezdec z týmu Volkswagenu vede před obhájcem titulu a současným vládcem světové rallye o 32 sekund. Martin Prokop s fordem udržel osmé místo.

 

Profimedia.cz

Ogier, který vyrážel na trať rychlostních zkoušek jako první, nicméně s poklesem v pořadí počítal. "Ten rozdíl mohl být klidně i dvojnásobný a bude se ještě zvyšovat," upozornil už v průběhu etapy, kdy Latvala vedl o 20 vteřin. "Nebyl to lehký den, ale všechno vyšlo," prohlásil spokojeně finský jezdec.

Ogier by přitom rád oslavil stý start v šampionátu výhrou, zaútočit hodlá v neděli, kdy je na programu osmdesátikilometrová speciálka. Trojnásobný světový šampion dosud v Mexiku proměnil všechny tři starty s VW Polo ve vítězství.

Na kluzké šotolinové trati si Ogier v pátek připsal alespoň jeden dílčí úspěch: v desáté erzetě se podělil o první místo s Danim Sordem, který je s vozem Hyundai celkově třetí. Latvala na ně ztratil čtyři desetiny sekundy.

Prokop, který předchozí soutěže v Monte Carlu a ve Švédsku vynechal, v pátek udržel osmé místo. "Po nezvykle dlouhé pauze jsem byl ze začátku za volantem Fiony přeci jen trochu nesvůj. Vstup do závodu jsem si ale každopádně představoval trochu lépe, zejména ve srovnání s předchozími ročníky je to z mé strany zatím pomalejší," uvedl v tiskové zprávě.

"Věřím, že se dostaneme do tempa. V neděli nás čeká i královská osmdesátikilometrová erzeta, což je už takový malý dakárek, tak mi to snad bude svědčit," konstatoval účastník lednové Rallye Dakar.

Mexická rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 10 z 21 rychlostních zkoušek:
1. Latvala, Anttila (Fin./Volkwagen Polo-R) 1:48:00,0,
2. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo-R) -32,1,
3. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -1:15,6,
4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo-R) -1:46,7,
5. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -2:20,8,
6. Östberg, Flöene (Nor./Ford Fiesta RS -2:35,6,
...8. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -4:56,3.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye