Rubriky:

Rallye

Vstup do Rallye Český Krumlov zvládl nejlépe Kopecký, Pech třetí

27. května 2016 22:56 - České Budějovice

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký zvládl nejlépe vstup do Rallye Český Krumlov, druhého dílu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Úřadující domácí šampion a obhájce prvenství vyhrál pět z šesti rychlostních zkoušek úvodní etapy a v čele má náskok 36 sekund před týmovým kolegou Pontusem Tidemandem ze Švédska. Třetí je zatím Václav Pech, jenž ztrácí více než minutu.

 

Václav Pancer, ČTK

Kopecký vykročil za třetím triumfem na českokrumlovské rallye už v úvodní divácké supererzetě na výstavišti v Českých Budějovicích, ve které porazil Tidemanda o 1,5 sekundy. Švédský pilot se držel na druhém místě za Kopeckým do třetího měřeného úseku, kdy jej předstihl Pech. Po pátém testu si ale pozice opět prohodili a v posledním měřeném úseku dnešního dne navíc Pech za oběma škodováky výrazněji zaostal.

"V Českých Budějovicích je krásně, ale na všech ostatních erzetách pršelo a byly celé pod vodou. Například na Kohoutu tekla voda, byly tam obrovské kaluže, bylo to zajímavé. Volbu pneumatik jsme ale trefili špičkově," uvedl Kopecký pro web autosport.cz.

Soutěž pokračuje v sobotu zbývajícími osmi rychlostními zkouškami.

Rallye Český Krumlov, druhý díl mistrovství ČR v automobilových soutěžích - po 1. etapě:
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 44:39,1
2. Tidemand, Andersson (Švéd./Škoda Fabia R5) -35,6
3. Pech, Uhel (Porsche 997 GT3) -1:10,3
4. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -1:43,5
5. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia S2000) -1:44,9
6. Jakeš, Ehlová (Citroën DS3 R5) -1:47,2.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye