Rubriky:

Rallye

Neuville je po první etapě v čele Italské rallye před Latvalou

10. června 2016 19:32 - Alghero

Belgický jezdec Thierry Neuville v hyundai vede po první etapě Italskou rallye. Po devíti rychlostních zkouškách má náskok 11,1 sekundy před finským pilotem Volkswagenu Jarim-Mattim Latvalou. Třetí Sébastien Ogier z Francie má ztrátu už 40,3 sekundy.

 

Profimedia.cz

Třinácté místo celkově a páté v pořadí WRC2 patří Janu Kopeckému ve fabii. Martin Prokop s fiestou startující od začátku s pětiminutovou penalizací za porušení technických předpisů je na 23. místě.

Neuville bojuje o druhé vítězství v kariéře. I díky čistší stopě vyhrál pět z osmi dnešních testů a pokaždé těsně před Latvalou, s kterým se v průběhu dne prostřídal ve vedení. Fin ovládl dvě zkoušky, ale závěr dne vyšel Belgičanovi.

"Dopoledne mi pomohla čistší stopa, ale odpoledne jsme už chytili rytmus a narostlo nám sebevědomí. Snad v tom budeme pokračovat," řekl Neuville, který do sezony vstoupil třetím místem v Monte Carlu, ale pak už bodoval jen jako šestý v Argentině. "Jsme rádi, že jsme zase zpátky vepředu," konstatoval Neuville.

Ogier jako první pilot na trati postupně ztrácel a ke čtvrtečnímu triumfu v prologu přidal jen jeden dílčí úspěch v dopoledním programu. "Já jsem ale spokojený, je to lepší, než jsem čekal. Zkoušky jsou tu technicky extrémně náročné," řekl Ogier.

Italská rallye - po 1. etapě:
1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 1:14:03,2
2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -11,1
3. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo-R) -40,3
4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo-R) -57,5
5. Östberg, Flöene (Nor./Ford Fiesta RS) -58,5
6. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -1:18,6
...
13. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -4:04,5
23. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -8:01,4
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye