Rubriky:

Rallye

Vojtěch se po Mexiku představí také na Argentinské rallye

15. března 2006 13:04 - PRAHA

Solidní výkon Štěpána Vojtěcha v barvách OMV CEE World Rallye Teamu na neznámé mexické šotolině otevřel českému jezdci vrátka k další soutěži mistrovství světa v kategorii produkčních vozů. Liberecký rodák se za volantem Mitsubishi Lancer EVO VIII představí při Argentinské rallye, která se jede na konci dubna.

 

Event Concept

Vojtěch dokončil Mexickou rallye na absolutním osmnáctém místě, v kategorii produkčních vozů byl sedmý a vybojoval tak dva body do hodnocení světového šampionátu. A slušný výsledek přinesl své ovoce.

"Hodinu po dojetí soutěže jsme dostali nabídku jet Argentinskou rallye. Museli jsme se rozhodnout během několika okamžiků, takže jsme žhavili telefony do spící Evropy a nakonec na nabídku kývli," líčil nečekaný vývoj událostí v Mexiku manažer týmu Tomáš Pochop na středečním setkání s novináři.

Vojtěch se v severní Americe představil premiérově v 'enkové' kategorii, navíc na šotolině, s níž nemá zkušenosti. "Odbyli jsme si hned několik premiér. A to, že jsme se dokázali přiblížit špičce, bylo velice příjemným překvapením. Škoda, že nás během prvního dne zbrzdil Polák Kuzaj, možná jsme se mohli posunout ještě o nějaké to místo výš," zalitoval osmadvacetiletý jezdec. "Každopádně jsme si ale spravili náladu po Rallye Šumava, kde nás havárie připravila o výsledek ve Winter Cupu," dodal.

Argentina bude pro Vojtěcha další neznámou, hodně ale pomohou zkušenosti z Mexika. "Jde samozřejmě o rozdílné soutěže, ale už budeme vědět do čeho jdeme, podmínky budou přece jen trochu podobné," věří.

Před jižní Amerikou Katalánsko

V nabitém programu letošní sezóny absolvuje ještě před odjezdem do jižní Ameriky na konci března další soutěž mistrovství světa, Katalánskou rallye. Ve Španělsku se ale, stejně jako v srpnu v Německu, představí se 'svým' Peugeotem 206 WRC. "Budeme si muset zase zvykat na asfalt. Ale nebude tam tolik neznámých jako za oceánem. Navíc pojedeme s naším starým známým autem," těšil se Vojtěch na 'dvěstěšestku'.

Do startu na Německé rallye se pak Vojtěch představí také v soutěžích českého mistrovství v Českém Krumlově a  při Bohemia rallye. O další části sezóny tým stále jedná. Stále tak zatím není vyloučeno, že by se Vojtěch mohl představit v mistrovství světa i v polovině listopadu při Novozélandské rallye.

Pavel Novotný, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye