Rubriky:

Rallye

První etapu Rallye Příbram vyhrál Pech, druhý je Dohnal

1. října 2016 17:43 - Příbram

Václav Pech s vozem Porsche 997 GT3 ovládl první etapu Rallye Příbram, závěrečného závodu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Šestinásobný vítěz rallye vyhrál šest ze sedmi odjetých rychlostních zkoušek a v čele průběžného pořadí má náskok 13 vteřin na druhého Jana Dohnala. Třetí je Jan Černý.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Na startu šestého závodu MČR chybí již jistý šampion Jan Kopecký, do Příbrami nepřijel ani průběžně třetí Pavel Valoušek a pátý Pontus Tidemand ze Švédska. Hned šest jezdců zde ale bojuje o konečné druhé místo, které zatím drží Černý. A pokud zůstane i v neděli na třetím místě, bude vicemistrem.

"Je to rychlé. Auto funguje dobře, udělali jsme po Barumce nějaké změny a je to dobré. Je to ale opravdu letiště," uvedl Pech pro Mediasport a poukázal na vysoké rychlosti, jaké dnes posádky dosahovaly. Jeho porsche se častokrát dostalo až na 214 km/h.

Řada jezdců není z tratě nadšená

Řada jezdců však z tratě, kterou pořadatelé připravili, nadšená nebyla. Jedna z erzet musela být i s ohledem na překročení maximální průměrné rychlosti pro druhý průjezd zrušena.

"Jsem rád, že se v Příbrami opět jede, ale z pohledu trati rád nejsem. Tohle do rallye nepatří. Ztratily se technické pasáže a je to jen o rovinách a brzdách do retardérů. Jsem z toho smutný, ale patří to k tomu. V neděli by to mělo být lepší," řekl Černý.

Rallye bude pokračovat šesti měřenými úseky v neděli, vítězná posádka by měla být známa po 13. hodině.

Rallye Příbram, závěrečný díl mistrovství ČR v automobilových soutěžích - po 1. etapě:
1. Pech, Uhel (Porsche 997 GT3) 41:05,6
2. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -13,3
3. J. Černý, Černohorský -1:07,3
4. Štajf, Rajnoha -1:09,9
5. Trojan, Chlup (všichni Škoda Fabia R5) -2:30,6
6. J. Szeja, M. Szeja (Pol./Subaru Impreza STI) -3:08,3
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye