Kopecký vstoupil do Katalánské rallye čtvrtým časem, vede Tänak

Barcelona

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký výborně vstoupil do Katalánské rallye, jedenáctého dílu mistrovství světa v automobilových soutěžích. S fabií R5 obsadil v úvodní divácké rychlostní zkoušce v Barceloně čtvrté místo, za nejrychlejším Estoncem Ottem Tänakem zaostal na trati 3200 metrů o pět vteřin. Druhý Čech na startu Martin Prokop byl třináctý.

Český jezdec Jan Kopecký (na archivním snímku) výborně vstoupil do Katalánské rallye.

Hlavní favorit Sébastien Ogier z Francie, který má ve Španělsku šanci s předstihem si zajistit čtvrtý světový titul v řadě, byl na úvod třetí. Na Tänaka ztratil 3,5 vteřiny. "Je to dobrý čas, za daných podmínek se jelo těžko. Auto nemělo správnou přilnavost," řekl Ogier s odkazem na deštivé počasí a mokrou trať.

Katalánská rallye bude pokračovat v pátek šesti rychlostními zkouškami na šotolině.