Rubriky:

Rallye

Ogier dál bezpečně vede Britskou rallye před Tänakem

29. října 2016 18:16 - Deeside

Francouzský pilot Sébastien Ogier je i po druhé etapě na nejlepší cestě za triumfem v Britské rallye. Tovární jezdec Volkswagenu a již jistý mistr světa vede před nedělním finále s náskokem 33,8 sekundy před Ottem Tänakem ve fordu. Estonský jezdec byl se čtyřmi dílčími triumfy nejúspěšnějším jezdcem druhého dne, ale manko na vítěze tří předchozích ročníků ve Walesu snížil jen nepatrně.

 

Daniel Roeseler, ČTK/AP

Pořadí se oproti pátku nezměnilo ani na dalších sedmi místech. Belgičan Thierry Neuville v hyundai drží se ztrátou přes minutu a půl třetí pozici a těží z pátečních potíží Andrease Mikkelsena, s nímž bojuje o titul vicemistra světa.

Norský pilot Volkswagenu přišel už v polovině první etapy o náhon předních kol a s narůstající ztrátou se propadl z bodovaných pozic až na konec druhé desítky. Momentálně je čtrnáctý s více než devítiminutovým mankem na lídra. Před závodem měli Mikkelsen a Neuville na druhém místě celkového pořadí stejný bodový zisk.

Jan Kopecký ve fabii i kvůli Mikkelsenovu posunu vpřed klesl na 16. místo, v hodnocení WRC2 je nadále čtvrtý. K udržení šancí na titul v této kategorii by potřeboval být nejhůře druhý, od toho je ale vzdálen zhruba minutu a půl. V neděli je na programu ještě šest rychlostních zkoušek z celkových 22.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye