Rubriky:

Rallye

První etapu Argentinské rallye zakončil jako lídr Loeb

28. dubna 2006 19:06 - CORDÓBA

Mistr světa Sébastien Loeb vede po páteční první etapě Argentinskou rallye. Francouzský pilot týmu Citroën Kronos se probil do čela pořadí po špatném začátku, když hned v prvním dnešním testu udělal hodiny a rychlostní zkoušku dokončil se ztrátou 22 sekund sedmý.

Už v polovině etapy byl ale druhý a nejrychlejšími časy v dalších dvou testech ještě víc přitlačil na vedoucího Marcuse Grönholma z Finska. Pilotovi fordu, který vyšel jako vítěz z atraktivních diváckých supererzet na stadionu v Cordóbě, hned v následující rychlostní zkoušce zhasl motor a naděje na třetí triumf v sezóně pro bývalého šampiona a vítěze Argentinské rallye z roku 2003 skončily odstoupením z etapy.

Největším soupeřem obhájce prvenství, který naopak směřuje už ke čtvrtému triumfu za sebou v sezóně, je tak další bývalý světový šampión Petter Solberg. Norský pilot dlouho sváděl boj o vedení s Grönholmem, než o něj přišel, a v polovině etapy neodolal ani Loebovým atakům. Přestože v posledních dvou zkouškách první etapy Solberg Francouze předčil, ztrácí na něj se svým subaru téměř 20 sekund.

V předposlední zkoušce musel kvůli poruše odstoupit z etapy Mikko Hirvonen z Finska, a tak je po prvním dnu třetí Ital Gian-Luigi Galli s peugeotem. Jeho manko na Loeba už činí bez šesti desetin minutu.

Jediný Čech na startu Štěpán Vojtěch s produkčním Mitsubishi Lancer figuruje podle neoficiálních výsledků ve čtvrté desítce pořadí.

Argentinská rallye - po 1. etapě
1. Loeb (Fr./Citroën) 1:53:58,7, 2. P. Solberg (Nor./Subaru) -19,8, 3. Galli (It./Peugeot) -59,4, 4. Stohl (Rak./Peugeot) -1:12,1, 5. H. Solberg (Nor./Peugeot) -1:31,8, 6. Sordó (Šp./Citroën) -2:15,1, 7. Atkinson (Austr./Subaru) -2:29,4, 8. Wilson (Brit./Ford) -4:08,7, 9. Perez Companc (Arg./Ford) -4:46,1, 10. MacHale (Ir./Ford) -7:07,2.

ČTK

Zrušit