Štěpán Vojtěch odstoupil z Argentinské rallye

29. dubna 2006 17:55 - PRAHA/CORDÓBA

Jen dvě rychlostní zkoušky z druhé etapy Argentinské rallye absolvoval v sobotu Štěpán Vojtěch. Pilota Czech OMV Rallye Teamu zradila převodovka jeho Mitsubishi Lancer EVO VIII a po dvanáctém měřeném úseku odstoupil.

 

Jiří Vatka

Již páteční úvodní, zpočátku nadějně vyhlížející etapa, skončila pro Vojtěcha s navigátorem Michalem Ernstem smolně. Při sedmé rychlostní zkoušce došlo na jednom ze skoků k poškození chladiče, v jehož důsledku musela posádka na následujícím měřeném úseku několikrát zastavit k doplnění vody. Po projetí cílem osmé rychlostní vložky pak byla nucena z páteční etapy odstoupit.

Po dojetí byla Vojtěchovi ošetřena drobná popálenina na pravé ruce a následovala lékařská kontrola v nemocnici. V nočních hodinách pak uvedli týmoví mechanici vůz do pořádku, tak že se česká dvojice mohla v sobotu v brzkých ranních hodinách postavit na start druhé etapy a pokračovat díky systému Superrallye.

Podle informací týmového manažera Tomáše Pochopa ale Vojtěch v sobotní druhé etapě absolovoval pouze dvě rychlostní zkoušky a po dvanáctém měřeném úseku odstoupil pro poruchu převodovky.

vlc, Sport.cz

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: