Rubriky:

Rallye

Rally Bohemia se letos pojede pouze na asfaltu

12. května 2006 09:09 - PRAHA

Definitivní opuštění šotolinových tratí přináší červencová Rally Bohemia, jejíž trať letos povede výhradně po asfaltu. Automobilová soutěž, která je letos pátým dílem domácího mistrovství a také součástí Evropského poháru, začíná 14. 7. sice tradičně v Mladé Boleslavi, ale čtrnáct rychlostních zkoušek se nově jede v podhůří Jizerských hor.

 

Škoda Motorsport

"Na jezdce čeká 681 kilometrů, z nichž 248 km tvoří měřené testy, které jsou delší, než u nás bývá obvyklé. Snažili jsme se najít technicky náročnou, ryze asfaltovou trať, jež vede hlavně po silnicích Jablonecka," tvrdí ředitel soutěže Jan Mochan s tím, že úvod rallye obstará supererzeta na autodromu v České Lípě.

"Pojedeme také kolem zámku v Sychrově, diváci se mohou těšit i na atraktivní úseky v oblasti Smržovky, Železného Brodu či Navarova. Servisní zónu jsme umístili u liberecké Tipsport Areny, odkud se startuje v neděli i do druhé etapy, která pak skončí zase v Mladé Boleslavi," přibližuje Mochan.

O prvenství se chystají bojovat nejlepší z českého šampionátu Štajf (Subaru), Pech a Arazim (oba Mitsubishi), objevit se má i úspěšný jezdec z juniorského mistrovství světa Prokop (Citroen).

Pořadatelé ale ve vložené soutěži umožní účast i vozů WRC, které na evropské ani domácí scéně mistrovské body brát nemohou. Na startu bude i Jan Kopecký s tovární fabií: "Pro nás to bude test pro soutěž MS v Německu a technicky zajímavější trať vítám."

kez, Právo

Zrušit