Valašskou rallye suverénně vyhrál Kopecký před Pechem a Černým

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký suverénně vyhrál Valašskou rallye a úspěšně vstoupil do nové sezóny mistrovství České republiky. Úřadující domácí šampión ovládl 36. ročník soutěže stylem start - cíl a druhého Václava Pecha porazil o minutu a 11 sekund.

Jan Kopecký ze stáje Škoda Motorsport zdraví diváky po triumfu na Valašské rallye.

Zatímco o triumfu Kopeckého nebylo pochyb, Pech musel o druhé místo tvrdě bojovat. Na stříbrnou pozici se posunul až v poslední rychlostní zkoušce a třetího Jana Černého nakonec porazil jen o sekundu.

Pětatřicetiletý Kopecký v Česku v uplynulých dvou sezónách neprohrál a vítězně vstoupil i do roku 2017. Na "Valašce", která se do seriálu MČR vrátila po pěti letech, si připsal v domácím mistrovství dvanáctou výhru za sebou. Naposledy nebyl při svém startu dekorován vítězem na Rallye Český Krumlov 2014, kterou nedokončil.

Kopecký na Valašské rallye vyhrál jedenáct z dvanácti měřených testů, pouze v úvodní erzetě druhého dne jej o půl sekundy pokořil nakonec čtvrtý Jan Dohnal. Pech s Černým se přetahovali o druhé místo, Černý postupně stahoval ztrátu ze soboty a po desáté erzetě Pecha předstihl. V dalších dvou testech byl ale zkušenější Pech rychlejší a nakonec se opět posunul těsně před Černého.

Sedmidílné MČR bude pokračovat 21. a 22. dubna, kdy se pojede Rallye Šumava Klatovy.