Rubriky:

Rallye

Ogier se po druhé etapě ujal vedení v Portugalské rallye

20. května 2017 20:44 - Matosinhos

Úřadující mistr světa Sébastien Ogier se ujal po druhé etapě vedení v Portugalské rallye a má dobrou šanci na páté vítězství v této soutěži mistrovství světa. Třiatřicetiletý Francouz vyhrál s fordem tři ze sobotních šesti rychlostních zkoušek a v průběžném pořadí šestého dílu seriálu MS vede před závěrečnými čtyřmi měřenými testy o 16,8 sekundy před belgickým pilotem Thierrym Neuvillem s hyundaiem. Martin Prokop s fiestou je při prvním letošním startu v šampionátu patnáctý.

Video již není dostupné

sntv

Třetí je Neuvilleův stájový kolega Dani Sordo, Španěl ztrácí na Ogiera 51,3 sekundy. Nejrychlejší muž úvodní páteční etapy Ott Tänak ve 12. rychlostní zkoušce poškodil vůz, nabral ztrátu a klesl na čtvrté místo. Estonec nyní za Ogierem zaostává o minutu a půl.

Francouzský šampion, jenž v Portugalsku naposledy triumfoval v roce 2014, vede po pěti závodech průběžné pořadí MS o 16 bodů před Jarim-Mattim Latvalou. Pilot Toyoty má ale v Portugalsku zdravotní problémy a je průběžně až devátý. "Vzal jsem si nějaké prášky proti bolesti a trochu to pomohlo. Zvládl jsem i něco sníst," řekl Fin, jenž má v hodnocení MS dvoubodový náskok před Neuvillem.

Portugalská rallye - po druhé etapě 
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 3:15:24,6
2. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -16,8
3. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -51,3
4. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) -1:29,6
5. Breen, Martin (Ir., Brit./Citroën C3) -1:32,4
...  
15. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -13:21,8
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye