Rubriky:

Rallye

Kolomý dojel v Číně druhý v etapě. Útočí na třetího Mardějeva

18. července 2017 09:48 - Tun-chuang
(Aktualizováno: 18. července 2017 16:54)

Martin Kolomý dojel v desáté etapě Rallye Hedvábná stezka druhý a v průběžném pořadí se přiblížil k třetímu místu. Na 360 kilometrů dlouhém měřeném úseku mezi čínskými městy Cha-mi a Tun-chuang porazil českého pilota týmu Tatra Buggyra Racing jen Rus Eduard Nikolajev, který byl s kamazem rychlejší o půldruhé minuty. Za celkově třetím Ajratem Mardějevem zaostává Kolomý pouze o 42 sekund.

Video již není dostupné

sntv

Kolomý přitom v etapě dlouho figuroval na první pozici, o vítězství ho připravila prasklá pneumatika. "Po včerejší rozbíječce jsme si dnes spravili chuť. Asi nejhezčí etapa doteď, ideální jak pro mě, tak pro našeho Phoenixe. Rychlá, technická, to nám vyhovuje. Dojeli jsme všechny kamazy, bohužel 15 km před cílem nevydržela přední pneumatika a do cíle jsme si po dakarském vzoru zopakovali jízdu po třech," uvedl Kolomý v tiskové zprávě.

V čele kategorie kamionů zůstal Dmitrij Sotnikov, Anton Šibalov na něj ztrácí 15 minut. Mardějev a Kolomý jsou o další čtvrthodinu zpět. "Je to neskutečný, že po téměř třech tisících odjetých závodních kilometrech nás od bedny dělí v podstatě tak málo. Navíc ani první místo není ztracené. Co je půlhodina v dunách, které nás teď čekají? Věřme, že štěstí bude stát při nás až do cíle," dodal Kolomý.

Pilotům automobilů dál vládne s bezmála hodinovým náskokem Francouz Cyril Despres s peugeotem. Jezdce v Číně čekají ještě čtyři etapy, cíl rallye je v sobotu ve městě Si-An.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye