Rubriky:

Rallye

Slavný závod ustupuje! Africký mor prasat zasáhne do trati letošní Barum rallye

24. července 2017 13:09 - Zlín

Kvůli nákaze africkým morem prasat musejí pořadatelé nakonec pozměnit trasu letošní Barum Czech rallye. Srpnová soutěž zkrátí rychlostní zkoušku (RZ) u Březové. Omezení se dotknou také diváků, kterým bude zabráněn vstup do oblasti zasažené nákazou, řekl novinářům ředitel automobilové soutěže Miloslav Regner.

 

skoda-auto.cz

Na konkrétních úpravách rychlostní zkoušky Březová se nyní podle něj intenzivně pracuje. Oproti původním předpokladům ale má být zkrácena a částečně vedena i jinou trasou. "Určitě nepojedeme do té nejpostiženější oblasti - Hvozdná a okolí. Tomu se budeme vyhýbat a nepustíme tam ani diváky," uvedl Regner.

Pásmo bez diváků má vzniknout na kraji Březové. Dál směrem k Hrobicím už se žádní nedostanou. Přístup k trati rychlostní zkoušky bude podle Regnera lidem umožněn pouze hlavní cestou do Slušovic ve směru od silnice I/49. Omezení čekají návštěvníky také v parkování.

Mimořádná opatření se prozatím týkají pouze jedné erzety. "Pohybujeme se po kraji zamořené oblasti v mnoha směrech, ale nevjíždíme do ní. Dostáváme se do ní pouze v Březové, ale jen na úplný kraj," sdělil Regner.

K omezením došlo po dnešním jednání mezi pořadateli 47. ročníku Barum rallye a zástupci Zlínského kraje. "Obě strany si uvědomují, že je nutné vyřešit nešíření nákazy a omezit zde pohyb návštěvníků a lidí z jiných krajů, potažmo i států, kteří samozřejmě budou návštěvníky Barum rallye. A na druhé straně je to přece jenom světová automobilová soutěž, takže budeme se snažit, abychom si vyšli vstříc. Došli jsme k nějakému souladu s tím, co nám ještě umožní veterinární předpisy," uvedla krajská radní Margita Balaštíková.

K omezení nebo přesunutí soutěže vyzvala pořadatele rallye už v pátek Českomoravská myslivecká jednota. Barum Czech rallye každoročně přiláká přes 200.000 diváků. Loni soutěž již popáté v kariéře vyhrál tovární jezdec Škody Jan Kopecký, na stupních vítězů jej doplnili Tomáš Kostka a Jan Černý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye