Kresta pojede Barum rallye s 'enkovým' mitsubishi

2. srpna 2006 12:35 - PRAHA

Soutěžní jezdec Roman Kresta se na blížící Barum rallye nepředstaví za volantem Fordu Fiesta S1600, na jehož vývoji se podílí a s nímž startuje v britském mistrovství, ale usedne do produkčního Mitsubishi Lancer EVO IX. Nejlepší český automobilový jezdec posledních let mění auto na přání sponzora svého startu v Česku.

"Původně jsme měli v plánu jet Barumku s Fordem Fiesta. Zlínský sponzor ale preferoval start se čtyřkolkou," uvedl jezdcův manažer Antonín Charouz na oficiálních internetových stránkách závodníka. Ke změně značky vozu musel třicetiletý rodák z Trnavy na Zlínsku dostat svolení od továrního týmu Ford.

Samotný Kresta však před nedávnem pro ČTK uvedl, že s fiestou bude na své domácí trati startovat pouze v případě, že se zlepší fungování vozu a bude mít šanci bojovat o přední pozice.

"Máme odjeté dva závody a to auto není ve stavu, abych mohl konkurovat dalším šestnáctkám a mohl jet na špici. Do Barumky jsou ale ještě necelé dva měsíce, takže vývoj může jít dál a já doufám, že se tak stane," uvedl tehdy Kresta. Nakonec ale pojede s "enkovým" mitsubishi nejvyšší specifikace.

Kresta tak bude mít šanci poměřit se s úřadujícím českým šampionem a vedoucím mužem domácího mistrovství Václavem Pechem, jenž startuje se stejným vozem.

Barumka je mojí opravdu domácí soutěží, vždyť vede místy, kde jsem vyrůstal. Mám tady i velkou základnu fanoušků," uvedl Kresta, který si mitsubishi vyzkouší až o víkendu před Barum rallye. Klání českého i evropského šampionátu se v okolí Zlína uskuteční od 25. do 27. srpna.

ČTK, Sport.cz

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: