Rubriky:

Rallye

Klymčiw je stále v umělém spánku. Odkládaná operace má nový termín

12. ledna 2018 10:37 - Lima

Zraněný motocyklový jezdec Ondřej Klymčiw je v nemocnici v Limě stále udržován v umělém spánku. Operace poraněných obratlů účastníka Rallye Dakar je naplánována na sobotu. Podle prvních informací měl český reprezentant podstoupit zákrok již ve středu, lékaři však postup s ohledem na otok plic několikrát upravili.

 

Racing KLYMČIW, ČTK

"Jinak se všechno vyvíjí dobře a jeho stav se každým dnem zlepšuje," uvedli zástupci týmu ve stručném prohlášení na sociálních sítích. Klymčiw si při pádu v pondělní 3. etapě zlomil dva obratle a pohmoždil plíce.

"Víc budu vědět zase dnes odpoledne (místního času) po rozhovoru s doktorem. Ale upřímně řečeno, doufám, ze se do zítřka nic nezmění a největší novinky budou v sobotu," sdělila ČTK Klymčiwova manželka Tereza, která do Peru ve čtvrtek přiletěla.

Jedenáctý muž loňského Dakaru byl i v úvodu 40. ročníku slavné rallye nejlepším Čechem mezi motocyklisty a po neděli mu patřilo 24. místo. V soutěži startoval Klymčiw počtvrté. Havárie ukončila jeho snažení i před dvěma lety, kdy si po pádu ve vysoké rychlosti vykloubil kyčel a poranil pánev, slezinu a hrudník.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye