Rubriky:

Rallye

Švédské rallye zatím vévodí vozy Hyundai v čele s Neuvillem

16. února 2018 18:12 - Karlstad

Švédskou rallye vede po první etapě vicemistr světa Thierry Neuville z Belgie těsně před týmovými kolegy z Hyundaie Andreasem Mikkelsenem a Haydenem Paddonem. Po osmi rychlostních zkouškách, z nichž Neuville ovládl jedinou, dělí prvních pět jezdců od sebe jen 13,2 sekundy, v kontaktu s piloty korejské automobilky jsou ještě piloti Citroënu Craig Breen a Mads Östberg, který jako jediný z elitního kvinteta nevyhrál na švédském sněhu žádný test.

 

Zdeněk Sluka

Vítěz čtvrtečního prologu Ott Tänak sice zahájil den dalším triumfem, ale pak se propadl a je devátý se ztrátou půldruhé minuty. O místo před ním je jeho týmový kolega z Toyoty a obhájce prvenství Jari-Matti Latvala, jehož manko na lídra činí 46 sekund.

Vítěz úvodní Rallye Monte Carlo a úřadující mistr světa Sébastien Ogier je s fordem až dvanáctý s bezmála tříminutovým odstupem. Jako první jezdec na trati měl roli ztíženou vzhledem k čerstvě zapadaným silnicím, soupeři jedoucí po něm měli lepší podmínky. "Dnes jsem s tím nemohl rozhodně nic dělat," konstatoval francouzský pilot.

V sobotu bude druhá rallye sezóny pokračovat osmi zkouškami, v neděli vyvrcholí zbývajícími třemi.

Švédská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě (8 RZ):
1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 1:16,13,1
2. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Hyundai i20) -4,9
3. Paddon, Marshall (N. Zél., Brit./Hyundai i20) -12,1
4. Breen, Martin (Ir., Brit./Citroën C3) -12,6
5. Östberg, Eriksen (Nor./Citroën C3) -13,2
6. Suninen, Markkula (Fin./Ford Fiesta) -29,6
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye