Rubriky:

Rallye

Vatanen pojede Dakar jako tovární jezdec Volkswagenu

29. září 2006 14:01 - WOLFSBURG

Čtyřnásobný vítěz dakarské rallye Ari Vatanen se zúčastní příštího ročníku pouštního dobrodružství jako tovární jezdec Volkswagenu. Čtyřiapadesátiletý finský pilot, světový šampion v klasické rallye z roku 1981, tak doplní hvězdnou sestavu německé automobilky.

 

motorsports.nifty.com

Za Volkswagen budou startovat také obhájce druhého místa Giniel de Villiers z JAR, dvojnásobný mistr světa v rallye Carlos Sainz ze Španělska, a naposledy pátý Američan Mark Miller.

Vatanen se 6. ledna vydá do maratonského závodu s italskou spolujezdkyní Fabrizií Ponsovou, s níž už startoval v roce 1994 v MS v rallye. V červenci a září si otestoval vůz Race Touareg v Tunisku a Maroku a na novou výzvu se těší. Na Dakaru startoval naposledy v roce 2004, své předchozí triumfy zaznamenal s peugotem a citroënem.

"U tohoto projektu chci bezpodmínečně být. Auto, tým a také já osobně máme šanci na vítězství," uvedl dakarský šampion z let 1987, 1989, 1990 a 1991. "Fabrizii jsem si sám vybral. Je to partnerka, která se vyzná a které stoprocentně věřím," řekl o Italce, s níž absolvoval i část Světového poháru v maratonských rallye v roce 1995.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye