Tänak s toyotou si připsal třetí triumf v soutěži mistrovství světa

V Argentinské rallye zvítězil estonský jezdec Ott Tänak s toyotou a připsal si třetí triumf v soutěži mistrovství světa v kariéře. Na prašných horských cestách uhájil náskok z úvodních dvou etap a druhého Belgičana Thierryho Neuvillea porazil o 37,7 sekundy.

Estonský jezdec Ott Tänak s toyotou při Argentinské rallye.

"Tohle je mimořádné. Netušili jsme, jak to půjde, když jsem změnil tým, ale je výborné, jak rychle se zlepšujeme," řekl Tänak, který s toyotou triumfoval poprvé. "Auto je už skoro přesně podle mého vkusu a s týmem je skvělá spolupráce," dodal Estonec, jenž ještě vloni závodil s fordem.

Třetí skončil Neuvilleův stájový kolega s hyundaiem Dani Sordo. Španělský pilot za Tänakem, který v Argentině vyhrál deset z 18 rychlostních zkoušek, zaostal o 1:15,7 minuty.

Pětinásobný mistr světa Sébastien Ogier dojel čtvrtý a soutěž v Argentině tak dál zůstává jediným podnikem seriálu, který nikdy nevyhrál. V průběžném pořadí Francouz uhájil vedení před Neuvillem, jeho náskok se ale snížil na deset bodů.

Desáté místo obsadil v Argentině Švéd Pontus Tidemand se Škodou Fabia. Za Tänakem zaostal o více než 12 minut.