Rubriky:

Rallye

Italskou rallye vede Ogier, Kopecký je po první etapě devátý

8. června 2018 19:48 - Alghero

Pětinásobný mistr světa Francouz Sébastien Ogier vede po první etapě deštivou Italskou rallye, v níž může případným čtvrtým triumfem vyrovnat rekord krajana Sébastiena Loeba. Tovární jezdec Škody Jan Kopecký si v posledním měřeném úseku dne polepšil o dvě místa a je průběžně devátý. V hodnocení WRC2 mu patří druhé místo.

sntv

Po devíti rychlostních zkouškách má Ogier v čele sedmého podniku sezóny náskok téměř 19 sekund před lídrem seriálu Belgičanem Thierrym Neuvillem.

K posunu v absolutním pořadí Kopeckému pomohla odstoupení Estonce Otta Tänaka, který loni na Sardinii vybojoval první vítězství v MS v kariéře, a Fina Teemu Suninena. Tänaka zastavil tvrdý dopad po skoku, Suninen vyjel mimo trať. V sobotu se mohou do soutěže vrátit. Tänak byl po osmi erzetách osmý jen 16 sekund za Ogierem.

Už dříve vypadl ze hry Nor Andreas Mikkelsen, kterého zastavily potíže s převodovkou. Po šesti rychlostních zkouškách byl druhý 3,5 sekundy za Ogierem.

Francouzovi se zatím na blátivých šotolinových cestách problémy vyhýbají. "Jsem rád, že jsem tam, kde jsem. Bylo to dnes hodně zrádné. Nechtěl jsem úplně riskovat," řekl Ogier.

Kopeckého čeká o víkendu boj o třetí letošní vítězství v kategorii WRC2, kterou ovládl v Monte Carlu a na Korsice. Zatím ztrácí 14 sekund na Francouze Stéphana Lefebvra. Další český jezdec Martin Prokop s fordem je celkově jedenáctý.

Italská rallye, podnik MS v automobilových soutěžích - po 1. etapě:
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 1:35:56,9
2. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -18,9
3. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -37,2
4. Lappi, Ferm (Fin./Toyota Yaris) -41,6
5. Östberg, Eriksen (Nor./Citroën C3) -58,3
...9. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -4:16,9
11. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -6:05,6
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye